• Nadpis

• PRINED  - PRojekt INkluzívnej EDukácie  - má za úlohu výrazne podporiť inkluzívne prostredie v  ZŠ s  MŠ Halič.

Čo je to „inklúzia“? Je to snaha o zaradenie žiaka so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami do bežnej triedy. Pomáha deťom so sociálne znevýhodňujúceho prostredia k ich sociálnemu začleneniu medzi bežné deti.

Prínosom projektu je vytvorenie inkluzívneho tímu pozostávajúceho z pedagogických zamestnancov a odborníkov (školský psychológ, špeciálny pedagóg, sociálny pedagóg a pedagogickí asistenti), ktorí  pri práci s deťmi pôsobia nielen v školách, ale aj v teréne.

Významná je aj materiálna podpora, ktorú škola získa. Zahŕňa  napríklad hudobné nástroje, záhradné náradie, kuchynské vybavenie, ale aj socializačný balíček či didaktické hračky, čo umožňuje skvalitniť vyučovací proces a činnosť záujmových krúžkov na našej škole. Projekt je financovaný  z eurofondov.

Milí žiaci a rodičia!

Kedykoľvek sa môžete obrátiť na náš inkluzívny tím, ktorý Vám rád poskytne pomoc, radu či informácie o akomkoľvek probléme, ktorý trápi Vaše dieťa (napr.: poruchy učenia, rozvod rodičov, šikanovanie, porušovanie šk. poriadku, záškoláctvo, agresivita, drogy, alkohol, depresie a pod.). Snažíme sa riešiť, odstrániť alebo aspoň zmierniť problémy vyskytujúce sa na našej škole. Odborné konzultácie sú bezplatné.

Školský psychológ – Mgr. Mária Horváthová

Je odborník, ktorý vykonáva odborné činnosti v rámci orientačnej psychologickej diagnostiky, individuálneho, skupinového alebo hromadného psychologického poradenstva, prevencie a intervencie k deťom s osobitným zreteľom na proces výchovy a vzdelávania v školách a školských zariadeniach. Poskytuje psychologické poradenstvo a konzultácie zákonným zástupcom a pedagogickým zamestnancom škôl a školských zariadení.

Špeciálni pedagógovia – Mgr. Danica Pružincová, Mgr. Dominika Kuricová

Sú odborní zamestnanci, ktorí pracujú so žiakmi so špeciálno-pedagogickými potrebami          (s poruchami učenia – dyslexia, dysgrafia, dyskalkúlia, dyspraxia, s poruchami správania, pozornosti a  koncentrácie, so žiakmi individuálne začlenenými).

Sociálny pedagóg – Mgr. Jana Chamuľová

Je odborný pracovník, ktorý vykonáva odborné činnosti v rámci prevencie, intervencie a poskytovania poradenstva najmä pre deti a žiakov ohrozených sociálno-patologickými javmi, zo sociálne znevýhodneného prostredia, drogovo závislých alebo inak znevýhodneným deťom a žiakom, ich zákonných zástupcov a pedagogickým zamestnancom škôl.

Pedagogickí asistenti – Bc. Denisa Oláhová, Marián Olman

V triede pracujú so žiakmi, ktorí majú problémy s učením a potrebujú osobitný prístup a tiež s deťmi, ktoré sú zdravotne znevýhodnené. Pomáhajú im pri zvládaní učenia, ktoré  je pre nich náročnejšie.