• Ďalšie aktivity

• Festival fyzikálnych filmov F3:

1.ročník tohto festivalu (2013) bol pre nás naozaj úspešný. Náš film „Hustota kvapalín“ sa umiestnil na 1. mieste.

2. ročník (2014) sme už prihlasovali dva filmy. 1. miesto sme síce nezískali, ale nominácia filmu „Dlhý život jednej kvapky“ medzi 3 najlepšie filmy nás tiež potešila. Druhý film „Keď štípe mráz“ takmer získal cenu divákov v online hlasovaní.

Deň Zeme:

Je už takmer tradíciou, že v apríli robíme so staršími žiakmi fyzikálnu show pre mladších žiakov a škôlkarov.

Exkurzie:

Snažime sa robiť exkurzie so vzdelávacím zameraním ako: Planetárium Žiar nad Hronom, Hvezdáreň v Rimavskej Sobote, meteorologická stanica, Atlantis center Levice

Akcie pre verejnosť

Pozorovanie významných astronomických udalostí – zatmenia, prechod Venuše slnečným kotúčom, konjunkcie. Na tieto pozorovanie pozývame nielen žiakov ale aj rodičov. Budeme o nich informovať prostredníctvom tejto stránky.