• Zbieranie a triedenie eletroodpadu

    •  

     V dnešnej dobe je veľkým problémom separovanie elektroodpadu. Mnohí ľudia sú ovplyvňovaní rôznymi reklamami o zľavách na rôzne elektrospotrebiče. Nakupujú novú elektroniku aj napriek tomu, že ju vôbec nepotrebujú. Tu vzniká problém, čo s tými spotrebičmi, ktoré už nepotrebujú. Mnohí ich vyhodia do kontajnera na komunálny odpad, alebo ho uložia do pivnice pre ,,horšie časy“. Samozrejme zbytočne! Už nikdy viac ich nevyužijú. Preto v rámci projektu Recyklohry a zbierame aj drobný elektroodpad. 

     Do červeného kontajnera oproti riaditeľni školy môžte nosiť: mobilný telefón, CD a DVD prehrávače, tablet, rádio, MP3 prehrávač, diskman, walkman, fotoaparát, kalkulačka, tlačiareň, osobný počítač, elektrická hračka, vysávač, žehlička, fén, autorádio, mixér, elektrická zubná kefka, rýchlovarná kanvica, hriankovač, hodinky, váhy, videokamery, hudobné nástroje, ventilátor, nočná lampa a iné podobné elektrozariadenia. Všetky elektrozariadenia musia byť kompletné! 

     Ďakujeme, že s nami chránite našu prírodu. Našu planétu sme nezdedili po našich rodičoch, požičali sme si ju. Odpad, ktorý vyprodukujeme dnes, nájdu generácie po nás. Toto si uvedomujú žiaci, učitelia i ostatní pracovníci našej školy.