Navigácia

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Divínsky Boyard FINÁLE

  Tak sme sa konečne prebojovali do finále! Zažili sme Divínsky Boyard z trochu iného uhla. Bol adrenalínovejší, ešte zábavnejší, aj keď chladnejší a upršaný.  Stálo to však za to. Nielen, že sme sa zabavili v súťažných disciplínach, ale sme absolvovali aj kreatívne dielne, videli zásahovú policajnú jednotku v akcii, umenie kynológie a prácu lekárov pohotovosti priamo v sanitke. Ochutnali sme rôzne dobroty, vypočuli si minikoncert rapera Suverena a domov sme odišli s medailami, ktoré nám právom patria.

 • Začína zber gaštanov

  Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Hany Ponickej vyhlasuje zber gaštanov. Tak, ako každý rok v tomto období, začíname zbierať gaštany a preto vyzývame všetkých žiakov, rodičov a priateľov školy, aby opäť zmobilizovali sily a prispeli pozbieranými gaštanmi k rozvoju školy. Vopred ďakujeme.

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScRozvrhy boli aktualizované
 • Zbierka Biela pastelka

 • KOŽAZ 2022

  Dňa 16.09.2022 sa žiaci II. stupňa zúčastnili KOŽAZu (Kurz ochrany života a zdravia). Tento rok sa niesol v znamení pešej turistiky od našej základnej školy až  po vodnú nádrž Ľadovo, kde si žiaci precvičili bezpečný presun na určené miesto a zároveň si utvrdzovali pravidlá cestnej premávky a správania sa v obci a v prírode. Na Ľadove mali  žiaci pod vedením učiteľov, sociálnej pedagogičky rôzne športovo-vedomostné stanovištia, kde si mohli preveriť svoju telesnú a športovú zdatnosť, utvrdiť si poznatky z oblasti zdravotnej prípravy, biológie, prevenciu pred požiarmi, zásady evakuácie ľudí počas ohrozenia, rozvoj empatie, pomoci a vžitia sa do role nevidiaceho. Tento deň bol pre žiakov pozitívnym prínosom ako chrániť seba, prírodu a aj svoje okolie.

 • Ponuka krúžkovej činnosti

 • Prvé prvácke podpisy

  Ani sa to nezdá, ale naši najmenší - naši prváci, už majú za sebou prvé podpisy. Zatiaľ to však neboli podpisy klasické, ale všetci sa podpísali svojimi dlaňami na našu školskú stenu podpisov. Aj takto symbolicky zahájili svoje roky školského života. Všetci im držíme palce.

 • Otvorenie školského roka 2022/2023

  Dňa 5.9.2022 sme tradične na nádvorí školy otvorili za prítomnosti pána starostu školský rok 2022/2023. Želáme všetkým žiakom, rodičom a učiteľom, aby bol tento školský rok pre nich plný nového poznania, zážitkov, kamarátstiev a aby sme spoločne každým dňom posúvali naše deti k prosperujúcej budúcnosti.

 • Predprvácke stretnutie

  Dňa 26.8.2022 sa pani učiteľky Tóčiková a Hochholczerová stretli so svojimi čoskoro budúcimi prvákmi a ich rodičmi. Spoločne strávili pár zábavných hodín a rodičia dostali potrebné informácie. Detičky boli veľmi šikovné, tešíme sa na 5. september.

 • ZÁVER LETNEJ ŠKOLY

  Posledné dva dni v Letnej škole sme si s deťmi užili v Haličskom podzámčí a na Lučenskej priehrade. Deti si užili letné dni formou pohybových hier a skúmaním fauny a flóry Haličského rybníka a Vodnej nádrže Ľadovo.

                                                                                                            Mgr. Janka Gondová a Mgr. Henrieta Novotná

 • Letná škola – 8. deň

  V stredu sme sa so žiakmi vybrali spoznávať krásy a históriu Fiľakovského hradu. Pozreli sme si viacero stálych expozícií a výstav v Hradnom múzeu, podzemné chodby pod hradom a vypočuli stručný výklad o významných majiteľoch hradu i o zmenách, ktoré sa udiali na hrade od jeho počiatkov až po súčasnosť. Najviac nás zaujali napríklad míny, časti pušiek, vojenská výstroj, šperky, dobové oblečenie, meče, kostra človeka, zuby megalodona i skameneliny bezstavovcov. Žiaci prekvapivo ľahko zdolali skalnatý terén z hradu na najvyššie miesta v areáli, odkiaľ im bol poskytnutý očarujúci výhľad na mesto a okolie. Niektorí si kúpili pekné suveníry. Po prehliadke hradu a Hradného múzea sme navštívili mestský park, v ktorom sme obdivovali umiestnené menšie milé zvieratká a vyšantili sme sa na rôznych preliezačkách. Pochutnali sme si na zmrzline a deň sme zakončili výborným obedom v Zbrojnici. Všetci sme sa domov vrátili zdraví a šťastní s novými zaujímavými poznatkami o jednej z krásnych  historických pamiatok Slovenska.

  PhDr.Ľubica Beňová, Mgr.Lucia Orlaiová

 • Zdravie a zdravý životný štýl v letnej škole


  Pomocou powerpointovej prezentácie na tému zdravie a zdravý životný štýl sme so žiakmi vykonali besedu. Rozprávali  sme sa o našom zdraví a jeho prevencii a riešili tajničku v pracovnom liste, rôzne aktivity o zdraví. Nechýbal ani kvíz.. V zbrojnici nás čakala ďalšia zaujímavá súťaž  a poobede zaujímavé športové aktivity v areály školy. Za šikovnosť pri rôznych aktivách boli všetci žiaci víťazi a všetci malou drobnosťou odmenení.

   

  Mgr. Jana Chamuľová  a Bc. Monika Černáková

 • Policajti v letnej škole :-)

  Deti v letnej škole strávili dopoludnie s policajtami z OR PZ Lučenec. Rozprávali sa s pánom policajtom o jednotlivých zložkách polície, naučili sa ich rozlišovať, vieme čo je správne a čo sa cez prázdniny nesmie, nezabudli sme na šikanu a kyberšikanu. Vyskúšali sme si ako sa zaisťujú odtlačky prstov, odtlačky topánok, vyskúšali si policajné auto a hlavne sa zabavili a niečo naučili. Touto cestou ĎAKUJEME policajtom z OR PZ Lučenec za teoretickú a praktickú ukážku z ich pracovnej činnosti, ktorá deti veľmi zaujala.

   

  Mgr. Jana Chamuľová a Bc. Monika Černáková

 • Letná škola - 6. deň

  Druhý týždeň letnej školy začal s úsmevom na tvári. So žiakmi sme sa vybrali do železničného domčeka v Haliči, kde nás milo privítala pani Janka Kocúrová, ktorá si pre nás pripravila všestranné aktivity. Porozprávala nám históriu železničného domčeka, ukázala nám miestnosť a vláčik, ktorý nás všetkých veľmi zaujal. Aktivity boli o tvorivosti, kreativite a tiež pohybe a športe. Nechýbali ani tetovačky, ktoré skrášlili naše rúčky, nôžky alebo krk. Touto cestou jej veľmi pekne ĎAKUJEME za krásne dopoludnie, príjemnú atmosféru, ústretovosť a krásne zážitky.. Nechýbal ani obed a ani zmrzlina v miestnej obci a populudnie sme venovali rôznym aktivitám zameraným na pozitívny vzťah žiakov ku knihám a motiváciu žiakov do čítania. Na záver bolo úlohou žiakov nakresliť obľúbenú postavu z knihy a spoločne sme vytvorili plagát, ktorý žiakom pripomína, čo nám prináša kniha a  aké je pre nás čítanie  dôležité.

  Mgr. Jana Chamuľová  a Bc. Monika Černáková

 • HALIČSKÉ SLÁVNOSTI🌼 VYSTÚPENIE NAŠICH TANEČNÍKOV

  V sobotu 13. augusta 2022  Podzámocké námestie v Haliči ožilo hudbou, spevom, tancom. Súčasťou bohatého programu haličských slávnosti boli aj naši žiaci navštevujúci tanečný odbor SZUŠ. Ďakujeme za skvelú reprezentáciu oboch škôl. Video: D. Dojčiar

 • Letná škola - 5. deň

  🏵️Záver týždňa patril zvykom a tradíciám na Slovensku.💮 Deň sme strávili v škole v našej krásnej Slovenskej izbe. Rozprávali sme sa o predmetoch, ktoré sa v izbe nachádzajú.🏺 O tom ako ľudia v minulosti žili. Spoločne sme si vyrobili voňavé levanduľové vrecúška. Ľudovými ornamentmi maľovali taniere a papierové vtáčiky. Spoločne s tanečníkmi SZUŠ našej školy sme sa naučili ľudový tanec z Myjavy - Čerešnička, ktorý si deti mali možnosť zatancovať aj na haličských slávnostiach nasledujúci deň. Na obed sme zostali v téme. Pochutnali sme si na fajných bryndzových haluškách🍚. Po obede sme spolu s pánom Cíferom preskúmali múzeum Jožka Pročka, ktoré sa nachádza v Soľnom úrade v Haliči.🏺 Deň sme ukončili ľudovými pesničkami.🎶 

 • Letná škola - 4. deň

  Športový deň v Letnej škole priniesol deťom množstvo zážitkov. Dopoludnie sme strávili na kúpalisku v Rapovciach 🌊. Na deti, okrem šmýkačky, čakali vodné aktivity a hry na rozvoj pohybových schopnosti.🏊 Neskorší obedík deti tiež veľmi potešil.🍕 Popoludnie sme strávili loptovými hrami v areáli školy. ⚽ 

 • Letná škola – 3. deň

  Vzťah k čítaniu kníh si nevytvárame náhodne, v detstve nás ovplyvňujú najmä rodičia a učitelia. Dnes sme sa veľa rozprávali o knihách, o autoroch literatúry pre deti a mládež. Podľa zábavných indícií sme hľadali literárne postavy v celom areáli školy, tvorili sme veselé príbehy z názvov rozprávkových kníh, úpravou známej televíznej relácie Aj múdry schybí sme hádali správne odpovede. Po výbornom obede sme navštívili obecnú knižnicu, kde sme si vyhľadali zaujímavé tituly a ostatným čítali ukážky. Či deti čítali s porozumením, sme zisťovali doplňujúcimi aktivitami. Všetci zvládli prácu s textom a do knižnice sa určite radi vrátia. Náš spoločný deň sme ukončili zmrzlinou a hrami v areáli školy.

 • Letná škola - 2. deň

  Dnes to bolo najmä o cestovaní. Dostať sa autobusom z Haliče do Lučenca, to by už zvládol každý z nás. Ale vlakom do Zvolena, to už treba pozorne čítať informačnú tabuľu vo vestibule železničnej stanice alebo počúvať oznamy o príchodoch a odchodoch vlakov. Ten náš prišiel do Zvolena s meškaním, tak sme sa ponáhľali do Lesníckeho a drevárskeho múzea, kde nás už čakali. Videli sme vypreparované exponáty základných druhov živočíchov v našich lesoch, vývoj lesného hospodárstva na Slovensku. Po návšteve múzea sme sa popri pancierovom vlaku vrátili na železničnú stanicu a hybaj domov! Po celodennom cestovaní sme sa doma občerstvili skvelou zmrzlinou. Určite si výlet vlakom ešte niekedy zopakujeme.

strana:

Novinky

Kontakt

 • ZÁKLADNÁ ŠKOLA S MATERSKOU ŠKOLOU HANY PONICKEJ
  Družstevná č.11, 98511 Halič
 • 047/4392357 - Základná škola
  047/4392326 - Školská jedáleň
  0911042581 - Materská škola

Fotogaléria