Navigácia

 • Zbierka detských kníh

  Máte doma detskú knihu v dobrom stave, ktorú už Vaše dieťa prečítalo? Chcete, aby urobila radosť aj iným deťom? Preto neváhajte a v týždni od 23.5. - 30.5. ju prineste k nám do školy a odovzdajte asistentkám alebo triednemu učiteľovi. Ďakujeme.

 • VEĽKONOČNÁ POHĽADNICA

  Gratulujeme nášmu žiakovi špeciálnej triedy Júliusovi Berkymu za 1. miesto vo výtvarnej súťaži ŠZŠ  v Lučenci. Do súťaže sa zapojilo 9 škôl, ktoré súťažili v troch kategóriách. Naša škola získala 1.miesto v II.kategóri. 

 • Bezpečne na bicykli

  Na začiatku tematického  dňa si žiaci 3. A triedy prostredníctvom výukového programu  a besedy s p. policajtom Látkom zopakovali povinnú výbavu bicykla, požiadavky na správne oblečenie cyklistu, ale aj základné pravidlá cestnej premávky pre cyklistov.  

  K najatraktívnejším častiam tohto dňa však patrila jazda zručnosti na bicykli. Žiaci si prakticky precvičili techniku jazdy a pravidlá cestnej premávky.

  Po návrate do triedy nasledovalo upevňovanie získaných vedomostí formou hier a súťaží. Napríklad "živé dopravné pexeso", kde si žiaci museli čo najrýchlejšie nájsť svojho kamaráta. Samozrejme nechýbala ani matematická úloha,  opis bicykla a čítanie s porozumením. Deň sme si skrášlili aj výtvarnými dielkami. Veľkému úspechu sa tešil aj vedomostný kvíz zameraný na poznávanie dopravných značiek. Celý tematický deň bol venovaný doprave, bicyklu  a bezpečnému pohybu po komunikáciách.

  Pevne verím,   že  ak sa deti budú správať podľa toho, čo sa dnes naučili, z každého výletu na bicykli sa vrátia nielen s množstvom zážitkov, ale najmä živí a zdraví . 

  Mgr. Monika Bernátová

   

 • ♥️DEŇ MATIEK♥️KD HALIČ ♥️

  Mama je domov, kde svoju radosť môžeš vysloviť, mama je slnko, čo dokáže tvoje slzy vysušiť, mama je vrúcne objatie, cit a pohladenie, mama je tá, ktorá má vždy pre teba pochopenie. ♥️15. máj sa KD v Haliči naplnil láskou. Láskou, ktorú odovzdali pre svoje mamičky, starké, babičky ich vnúčatá a detičky. Básne,  piesne, tance, klaviírne čísla, ale aj scénku si pripravili deti z MŠ so svojimi pani učiteľkami a žiaci ZŠ navštevujúci TO, LDO a HO SZUŠ. Spoločne sme oslávili nielen sviatok našich mamičiek, babičiek, ale aj Deň rodiny. Rodina je najväčší poklad, ktorý môžeš v živote nájsť. ♥️ĎAKUJEME

 • Okresné predkolo v malom futbale mladších žiakov ZŠ

  Dňa 11.5. sa žiaci druhého stupňa zúčastnili Okresného pred kola v Malom futbale mladších žiakov. Súperi boli nad naše sily a po troch prehrách v základnej skupine sme do ďalších bojov nepostúpili.

  Chlapcom ďakujeme za reprezentáciu školy.

 • Lapbook - moja prvá kniha

  Prváci sa v rámci projektového vyučovania bližšie pozreli na zvieratá. Čítali,bádali,triedili,skladali puzzle, spolupracovali v skupinách. Každý si vytvoril svoj lapbook -  prvú knihu, ktorú budú mať vždy po ruke, keď si budú chcieť zopakovať,čo už vedia o zvieratách a kde sa vždy dá niečo nové doplniť.Zároveň sme začali pracovať na projekte Aj zvieratá komunikujú z portálu KOZMIX, ktorý uzavrieme na konci školského roka.

 • 🎊VYHRALI SME 1. MIESTO v CELOSLOVENSKEJ ONLINE SÚŤAŽI🎉ŠKD🎊

  Rodič ľavou zadnou v spolupráci so Stiefel Eurocart vyhlásili v období od 1.2 2022 do 30. 3.2022 online súťaž s témou Jarné tvorivé šantenie. Súťaž bola určená pre ZŠ, MŠ a ŠKD. Do sútaže sme sa zapojili aj my s ŠKD DÚHA aaaaaaaa s naším jarným videom sme očarili porotu, ktorá nám udelila 1.miesto🏆🎊🎉. Tešíme saaa. Ďakujeme vyhlasovateľom sútaže a všetkým zúčastneným videa JARNÉ DIELNIČKY v ŠKD♥️Ďakujeme 

 • O troch grošoch

  Ďalší projektový deň  v 2.A mal názov O troch grošoch podľa ľudovej rozprávky, ktorá poúča ako  treba rozumne hospodáriť s peniazmi, poukazuje na úctu a lásku k svojim rodičom a deťom. Tento deň bol zameraný  na rozvoj finančnej a čitateľskej gramotnosti. Žiaci počítali príklady s peniazmi, hrali sa  na obchod, tvorili vety, rozoberali text a jednotlivé slová. V závere vytvárali svoje vlastné platidlá.

  Mgr. Mária Fajčíková

 • Vyhodnotenie zberu papiera

  Od konca kalendárneho roka 2021 až do konca marca prebiehal na škole tradičný zber papiera. Tento rok, vďaka našim žiakom, škola nazbierala nevídané množstvo papiera - skoro tri tony. Aby sme boli presní, bolo to 2939 kg. Všetkým, čo sa zapojili, veľmi pekne ďakujeme. Vyhodnotenie tried a jednotlivcov:

  1. stupeň - jednotlivci: 1. miesto - Miroslav Černák (1.A), 2. miesto - Ján Válovčan (1.A), 3. miesto - Marko Gál (1.A)

  1. stupeň - triedy: 1. miesto - 1.A, 2. miesto - 3.A, 3. miesto - 4.A

  2. stupeň - jednotlivci: 1. miesto - Martin Žilka (6.A), 2. miesto - Nina Laššanová (7.A), 3. miesto - Marianna Klochanová (6.A)

  2. stupeň - triedy: 1. miesto - 6.A, 2. miesto - 5.A, 3. miesto - 7.A

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • 🎼SLÁVIK SLOVENSKA 2022 🎶

  Občianske združenie Slávik Slovenska v spolupráci s CVČ Lučenec vyhlásili 30. ročník okresného kola speváckej sútaže v interpretácii slovenskej ľudovej piesne " SLÁVIK SLOVENSKA 2022." Sútaže sa zúčastnili aj dve žiačky našej školy. V I. kategórii nás reprezentovala Miška Koklesová z 1.A triedy a v II. kategórii Hanka Udvardyová z 5.A triedy. Dievčatám ďakujeme za skvelú reprezentáciu školy a úspešne účinkovanie v súťaži. 

 • 🌱PROJEKT - ZACHRÁŇ SVOJ VYMIERAJÚCI DRUH🌿

  Stredoslovenské múzeum nás aj tento rok vyzvalo zapojiť sa do výzvy: Zachráň svoj vymierajúci druh.  Do výzvy sme sa zapojili aj my, deti ŠKD v spolupráci s 2.A triedou 🌿Tento rok sa výzva týkala rastlín, ktoré čelia v posledných rokoch rapídnemu úbytku. Rastliny sú základom života na Zemi a sú nevyhnutné pre fungovanie ekologických procesov a život udržujúcich systémov. Naše projekty si môžete prezrieť v priloženom fotoalbume. 🌱🌿

 • McDonald’s Cup 2021/2022

  Tento rok sa konal už 23. ročník súťaže McDonald´s Cup v minifutbale žiakov a žiačok prvého stupňa základných škôl. Po jednej výhre a dvoch tesných prehrách sme sa v základnej skupine umiestnili na treťom mieste. V zápase o 5. miesto sme po najlepšom výkone na turnaji zvíťazili 5:0.

  Dievčatám a chlapcom ďakujeme za reprezentáciu školy.

 • 💐DEŇ MATIEK v ŠKD💐

  ❤️Mama je domov, kde svoju radosť môžeš vysloviť, mama je slnko, čo dokáže tvoje slzy vysušiť, mama je vrúcne objatie, cit a pohladenie, mama je tá, ktorá má vždy pre teba pochopenie. ❤️Milé maminky, prajeme Vám všetko najlepšie k dnešnému Dňu matiek❤️❤️❤️

   

 • 🌸ŽIJÚ MEDZI NAMI🌸KRAJSKÁ PREHLIADKA ZPOZ🌸

  Včera sa naši žiaci spolu s pánom starostom a pani matrikárkou obce Halič zúčastnili krajskej prehliadky zborov pre občianske záležitosti. Z prehliadky, popri kolektívoch z Veľkého Krtíša, Revúcej a Brezna, odchádzajú ako víťazi s postupom na celoštátnu prehliadku, ktorá bude 16. júna v Slovenskej Ľupči. Všetkým zúčastneným srdečne gratulujeme a ďakujeme za perfektnú reprezentáciu.

 • Deň matiek

  Druhá májová nedeľa už tradične patrí Dňu matiek. Tento sviatok sme si pripomenuli aj so žiakmi 1.B triedy na projektovom vyučovaní. Našu lásku a vďačnosť sme svojim mamičkám vyjadrili nielen čítaním pekných básničiek a spievaním piesní venovaným mamám, ale aj originálnymi výtvarnými dielami, na ktorých sme si dali veľmi záležať.

  Milé mamičky, prajeme Vám krásny Deň matiek.

  Mgr. Eva Hanoková

 • Výstava "NA DVOCH KOLESÁCH"

  Na spestrenie vyučovania  si boli žiaci 3.A triedy pozrieť zaujímavú výstavu v Synagóge „NA DVOCH KOLESÁCH“. Je naozaj obdivuhodné, akým vývojom prešli tieto dvojkolesové  dopravné prostriedky.

  Výstava sa nám veľmi páčila a poznatky, ktoré žiaci získali využijeme na najbližšom projektovom vyučovaní.

  Mgr. Monika Bernátová

 • BEH MLÁDEŽE O POHÁR MATICE SLOVENSKEJ

  PRÍPRAVKA ŽIACI - Jakub Budáč 4.miesto

  PRÍPRAVKA DIEVČATÁ - Hanka Udvardyová 9.miesto, Lenka Fajčíková 13.miesto

  MLADŠÍ ŽIACI - Marián Horniak 5.miesto, Samuel Martinka 23.miesto

  MLADŠIE ŽIAČKY - Viktória Nátonová 9.miesto, Sára Mária Fízeľová 19.miesto, Nina Laššanová 22.miesto

  V každej kategórii štartovalo od 30 do 40 pretekárov. Naši žiaci podali skvelé bežecké výkony.

  Ďakujeme za reprezentáciu školy.

 • Dotyk s prírodou aj s históriou

       Aká je príroda rozmanitá, sme sa mohli presvedčiť v piatok 29.4.2022 v Novohradskom múzeu a galérii v Lučenci. Práve tu sa konala zaujímavá výstava Tajomstvá tropického hmyzu, o ktorej nám základné informácie poskytla p. Mázorová. Vystavené exponáty denných a nočných motýľov z celého sveta, preparáty hmyzu, škorpión v teráriu pochádzajú zo súkromnej zbierky p. Michala Zachara z Prievidze. Komu nebol príjemný pohľad na vystavené pavúky, mohol si prezrieť v priestoroch múzea stálu expozíciu Poklady minulosti. V tejto časti sa nachádza renesančný poklad šperkov, ktorý sa našiel v krypte kalvínskeho kostola. A práve tam sme sa po návšteve NMG presunuli. Pred bočným vchodom tohto novogotického kostola s kohútom na veži nás privítal p. István, farár Reformovanej kresťanskej cirkvi v Lučenci, a v krátkej prednáške nám porozprával o histórii tejto pamiatky. Zaviedol nás aj do podzemia, kde sa pri rekonštrukcii kostola našiel lučenský poklad. Mohli sme sa dotknúť základového muriva pôvodného starého kostola z 12. storočia. Po dotyku z minulosťou sme sa vrátili do súčasnosti a po občerstvení v Záhradnej zmrzline sme sa vrátili späť do školy.

   

  Ing. Ž.Bystrianska, Mgr. A.Bošková, Mgr. H.Novotná

 • Zážitkové učenie

  Jarné slniečko dnes vylákalo žiakov z 1.A  a vyučovanie strávili na školskom dvore. Tu skladali slová,čítali s porozumením a zároveň plnili úlohy. Riešili príklady z matematiky a stále boli v pohybe. Nakoniec sme zakončili vyučovanie telesnou výchovou na  ihrisku, spokojní  a s prianím,aby bolo  takýchto dní viac.

  Mgr. Monika Gáborová, tr. učiteľka

strana:

Novinky

Kontakt

 • ZÁKLADNÁ ŠKOLA S MATERSKOU ŠKOLOU HANY PONICKEJ
  Družstevná č.11, 98511 Halič
 • 047/4392357 - Základná škola
  047/4392326 - Školská jedáleň
  0911042581 - Materská škola

Fotogaléria