Navigácia

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • TELESNÁ VÝCHOVA VO VODE

  Krásnu slnečnú už skoro letnú stredu sme s chlapcami z deviateho ročníka využili na telesnej výchove osviežením sa v príjemnej vode na bani v  Gregorovej Vieske. Nebola to síce typická hodina plávania, ale účel pred koncom školského roka splnila. Aktívne a zábavne sme strávili spoločný čas v krásnom prostredí. Snáď do konca školského roka sa nám podarí ešte niečo na telesnej výchove zábavné vymyslieť a zrealizovať. Veď zážitky sa nedajú ničím vyvážiť.

  Mgr. Zuzana Kresáneková

 • Webinár Pravda o drogách

  Žiaci 9. ročníka mali po prvý krát možnosť zapojiť sa do webinára, ktorý realizuje organizácia Bez drog. Organizácia Bez drog vykonáva protidrogové preventívne prednášky so žiakmi. Poskytuje žiakom fakty a pravdivé informácie o drogách a ich účinkoch a o tom prečo a ako drogy škodia. Touto prednáškou sme sa snažili o to, aby žiaci rozumeli tomu, prečo drogy nikdy nie sú a nebudú skutočným riešením akéhokoľvek problému, duševného stavu alebo životnej situácie (je jedno či ide o nudu, zvedavosť, smútok z rozchodu, neúspech v škole alebo spor s priateľmi či rodičmi…). Robíme všetko, čo vieme, aby mali žiaci možnosť urobiť včas vlastné rozhodnutie, že drogy brať nebudú. Bola to zážitková forma vyučovania, kde žiaci mohli diskutovať a pýtať sa. Cieľom hodiny bolo, aby žiaci dostali informácie o drogách skôr, ako sa k nim dostanú. Žiaci boli aktívni, zapájali sa do diskusie a pomocou webinára odchádzali s presvedčením, že drogy škodia nielen telu, ale aj duši. 

  Koordinátor prevencie PhDr. Ľ. Marková, Sociálna pedagogička Mgr. J. Chamuľová

 • FUNNY ENGLISH

  Na hodinách Anglického jazyka robíme pre žiakov rôzne zábavné a názorné aktivity, aby sa učili jazyk aktívne a prirodzenou cestou pomocou získavania praktických skúseností. Tieto hodiny boli zamerané na učenie sa ako nakupovať v obchodoch a na trhu a rozširovanie si potrebnej slovnej zásoby.

 • 🌼JARNÉ DIELNIČKY v ŠKD🌼

  🌼 Čo to, čo to, čo sa to deje? Slniečko sa na nás smeje. Kvietky rozkvitli, vtáčiky sa smejú, mušky si na slniečku krídelká hrejú.🌞Poďme sa aj my spoločne zohriať na jarné slniečko, kým Pani JAR odovzdá svoju vládu ďalšiemu ročnému obdobiu LETU.  Včielky🐝, Lienky🐞, Sovičky🦉 otvárajú pre vás svoje JARNÉ DIELNIČKY🌼Pesnička🎶: Jar - z predstavenia Trpaslík🌞. Spev: deti z ŠKD 🌞. Klavírny sprievod: p. uč. Katka Gálová🌼

 • 🧺REMESLO MÁ ZLATÉ DNO🏺DEŇ DETÍ v ŠKD🧺

  🧺Ja som dobrý remeselník z tej trenčianskej stolice, po mestách aj po dedinách chodím drotovat hrnce 🧺. Za siedmimi horami, za siedmimi moriami, remeselnícke slávnosti v ŠKD sa konali.🏺Na náš veľký, super deň, remeselníkmi sme sa stali, v remeselníckej uličke, poklady nazbierali.📿 Pri záhradníčkach sme kvety pestovali 🌼, pri obuvníčke šnúrky navliekali👞. Tkáčky nás koberce tkať naučili👍, pri hrnčiarke sme džbány vyrobili🏺. Šperkárky nás šperkami obdarili 📿 a cukrárky lekvárom nakŕmili🍓. A čo už všetci dobre vieme, za naše krásne kostýmy👩‍🍳, pizzu🍕dobroty🍭🍬Vám, milí rodičia, pekne ĎAKUJEME♥️ Veľké ĎAKUJEME patrí aj Vám, našim veľkým kamarátkam deviatačkám a ôsmáčkám ....♥️

 • Vyhodnotenie zberu papiera

  V piatok, 21. 5. 2021 sme ukončili zber papiera. Tešíme sa, že aj tentokrát sa zapojilo veľa žiakov a doslova sa pretekali o to, kto donesie viac papiera. Takýto urputný boj prebiehal hlavne medzi triedami 1. stupňa. Sme však radi, že popri nich sa nedali zahanbiť ani žiaci z 2. stupňa a všetci spoločne tak prispeli ku krásnemu výslednému zozbieranému množstvu 2756 kg. Za peniaze získané za tento zber budeme môcť opäť skvalitniť výučbu na škole. Všetkým, ktorí sa zapojili, ďakujeme.

  Výsledky:
  Kolektívy: 1. miesto - 4.A, 2. miesto - 2.A, 3. miesto - 3.A

  Jednotlivci 1. stupeň: 1. miesto - Sofia a Samko Martinkovci (4.A), 2. miesto - Lenka Fajčíková (4.A), 3. miesto - Richard Lukáč (2.A)

  Jednotlivci 2. stupeň: 1. miesto - Martin Žilka (5.A), 2. miesto - Beáta Žigová (6.A), 3. miesto - Marianna Klochanová (5.A)

 • NÁVŠTEVA HODNOTIACEJ KOMISIE SÚŤAŽE DEDINA ROKA

 • MDD na 2. stupni bol o zážitkoch a zábave

  Deň detí pre žiakov 2. stupňa sa niesol v duchu opatrení, ktoré hromadným celoškolským akciám veľmi neprajú. Triedni učitelia sa preto snažili svojim triedam pripraviť deň naplnený zážitkami a zábavou, a tak sa žiaci tešili, že strávia deň so svojim triednym učiteľom a triedni učitelia sa tešili na deň so svojou triedou.  Takéto chvíle chýbali už všetkým. Ako to všetko dopadlo? Pozrite si fotografie...

 • MDD v 4.A

  Deň detí sme oslávili, super sme sa zabavili. Opekačku a súťaže sme zdolali, za výkony sme odmeny a diplomy dostali.

  Mgr. B. Hochholczerová

 • MDD u prvákov

  Prváci sme, delfiníci, súťažiť sa nebojíme.
  Smelí sme my bojovníci, malí, veľkí nezbedníci.

  Tento pokrik sa niesol počas dňa v 1.A, ktorý si na MDD spoločne  vymysleli. Na začiatku si zvolili názov družstvá  Delfínici a vyrábali si spoločnú vlajku Delfína a aj  malé logá, ktoré si pripli na modré tričká,  aby mohli súťažiť s 1.B, ktorá si pripravila slniečkové logá. Takto vyzdobení si merali sily celé dopoludnie a zabávali sa pri rôznych zaujímavých disciplínach, kde si vyskúšali rýchlosť, postreh, obratnosť a iné zručnosti. Svoj prvý školský deň detí zakončili diplomom a odmenou, ktorú si  odstrihli so zakrytými očami, kde zistili, že  rúško môže mať aj inú funkciu. Natešení a s novými zážitkami sa ponáhľali k svojim rodičom, ktorí ich už  čakali pred bránou školy.

  Mgr. Mária Fajčíková, Mgr. Henrieta Novotná a žiaci 1.A a 1.B

 • SLNIEČKOVÝ DEŇ DETÍ

  Nie je nič krajšie ako keď sa deti tešia a ich očká žiaria šťastím. O tom, že sa nám to podarilo a vládla skvelá atmosféra svedčia aj naše fotočky a video.

  Veľké ĎAKUJEM patrí mamičkám a p. vychovávateľkám za super spoluprácu a bohaté občerstvenie.

  Mgr. Bernátová a žiaci 2.A

 • Deň rodiny v sovičkovej triede

  15. máj je deň, kedy si verejnosť po celom svete pripomína Svetový deň rodiny.  Pri príležitosti tohto dňa sme si v školskej družine zorganizovali  svoj vlastný „Sovičkový – Deň rodiny“. Mottom nášho dňa rodiny bolo „Stojíme pri sebe“. Význam tohto dňa spočíval v pripomenutí dôležitosti rodiny, kde sme si zaspomínali na krásne zážitky so svojimi rodičmi alebo starými rodičmi. Potom sme sa so žiakmi zahrali. Žiakov som rozdelila do skupín.  Každá skupina bola ako jedna veľká rodina, ktorej členovia si navzájom pomáhali. Spoločne plnili úlohy na jednotlivých stanovištiach a navzájom sa povzbudzovali. A aké úlohy plnili? Odpovedali na otázky, ktoré preverili ich vzájomné vedomosti o rodine, kde pomocou pracovných listov dopĺňali, maľovali alebo priraďovali slová, obrázky. Úlohy všetky skupinky v našej sovičkovej triede hravo zvládli, pričom sme sa spolu výborne bavili. Opäť raz sme dokázali, že keď chceme, stojíme pri sebe a dokážeme si navzájom aj pomáhať. Víťazmi sa stali členovia všetkých skupín, ktorí sa aktívne zapojili a tak si od šaška, ktorý mal pre nich na záver prekvapenie vyslúžili sladkú odmenu.

   

  Mgr. Jana Chamuľová (sociálna pedagogička)

 • 🐕POĎAKOVANIE🦮

 • 🐶 ZBIERKA PRE ÚTULOK v LUČENCI🐕 ŠKD🐶

  🐶 ZBIERKA PRE ÚTULOK v LUČENCI🐕 V mene ŠKD🌈, ktorý je súčasťou ZŠ s MŠ Hany Ponickej v Haliči, sa chceme poďakovať všetkým našim klubáčikom a rodičom ŠKD, učiteľom, žiakom a rodičom základnej aj materskej školy a všetkým dobrým anjelom, ktorí sa zapojili do našej zbierky🐕. Psíky, okrem maškrtiek, hračiek, prikrývok, majú veľkú radosť aj z každej prechádzky s nimi. Z každej teplej dlane a z lásky, ktorú im môžeme odovzdať. Dúfame, že pri každom našom venčení bude psíkov v útulku menej a menej. Že si nájdu svoj domov♥️. Veľmi pekne ďakujeme♥️🦮🐩🐕Vychovávateľky ŠKD♥️Pesnička: Protože to nevzdám - GUMP

 • ♥️NAŠIM MAMIČKÁM♥️ŠKD♥️

  Každý deň mamička zlatá, vždy a vždycky znova, žiada sa mi povedať Ti tie najkrajšie slová ♥️ Mamka moja mamička♥️ Ty si moja hviezdička🌟Teba veľmi milujem a lásku Ti sľubujem 😘 Pre všeeeeeetky mamulienky, mamky, mamičky💐

 • Učíme sa hravou formou

  Aby sme sa naučili čítať, písať, počítať ľahšie používame rôzne pomôcky, ktoré nám to uľahčia.  Mgr. Erika Rajprichová

 • Projekty? Urobili sme aj dištančne.

  Aktívni žiaci 5.A vytvorili počas dištančnej výučby anglického jazyka pekné zaujímavé projekty, kde zobrazili a opísali rôzne témy. Boli to ich prvé projekty z tohto predmetu na 2. stupni. S úlohou sa odvážne popasovali a výsledkom sú takéto zaujímavé práce. Najkrajšie budú vystavené aj v učebni Cudzích jazykov.

  Mgr. Lucia Orlaiová a PhDr. Ľubica Marková

 • Prevencia proti fajčeniu

  Celosvetový problém s fajčením sa nevyhýba ani Slovensku. Problém fajčenia začína byť vypuklý už aj medzi najmladšou generáciou a preto sme dnešnú hodinu spolu s asistentkou Monikou venovali so žiakmi práve prevencii fajčenia. Informovali sme žiakov o škodlivosti aktívneho a pasívneho fajčenia, o zdravotných problémoch, ktoré fajčenie spôsobuje, ale aj o finančných výdavkov pri kúpe cigariet. Pomocou powerpointovej prezentácie, poučných videí, diskusiou a pracovných listov na túto tému bolo cieľom edukačnej aktivity poukázať na škodlivosť, negatívny vplyv a dopad fajčenia na naše telo i okolie.

  Mgr. Jana Chamuľová (sociálna pedagogička)

 • CYKLISTIKA S OPEKAČKOU

  Vždy sa teším na stredy a telesnú výchovu s chlapcami z deviatky. Tento krát sme cyklistiku spojili s obedom v prírode. Klasika. Opiekli sme si špekáčiky a slaninku. Jazda bicyklom, nazbierať drevo, založiť oheň, pripraviť pokrm a išlo sa na to. A že nám bolo fajne o tom nikto nemusí ani pochybovať.

  Mgr. Zuzana Kresáneková a chalani z deviateho ročníka

strana:

Novinky

Kontakt

 • ZÁKLADNÁ ŠKOLA S MATERSKOU ŠKOLOU HANY PONICKEJ, DRUŽSTEVNÁ 11, HALIČ
  Družstevná č.11, 98511 Halič
 • 047/4392357 - Základná škola
  047/4392326 - Školská jedáleň

Fotogaléria