• Recyklohry

• Naša škola sa zapojila do školského recyklačného programu Recyklohry. Program usporadúva spoločnosť ASEKOL SK, ktorá zaisťuje zber a recykláciu použitých batérií a elektrozariadení, ktoré už doslúžili.

Cieľom projektu je:

• zvýšiť povedomie o triedení odpadov,
          • zaistiť recykláciu drobných elektrozariadení, ktoré už nefungujú,
          • zber vybitých batérií a monočlánkov  v čo najvyššej miere,
          • neodhadzovať drobné elektrospotrebiče a batérie do komunálneho odpadu ani do prírody.

V rámci projektu Recyklohry je naša škola vybavená zbernou nádobou na použité batérie a v blízkej dobe obdrží aj zbernú nádobu na vyradené drobné elektrozariadenia. Zberné nádoby poskytnuté spoločnosťou ASEKOL SK budú umiestnené v budove školy –  vestibul na poschodí oproti riaditeľne.

Každý žiak bude môcť do školy nosiť použité batérie a nepotrebné drobné elektrospotrebiče (napríklad starý mobil, kalkulačku, telefón, elektrohračku, drobné počítačové vybavenie, rádio, rádiobudík, videokameru, fotoaparát,  discman alebo MP3 prehrávač, ale tiež napríklad varnú kanvicu, váhu, hriankovač, kulmu, fén, žehličku,  aku skrutkovač atď.).

Žiaci školy sa môžu zapojiť tiež do zábavných hier a súťaží, výtvarných či fotografických úloh a kvízov z oblasti triedenia a recyklácie odpadov, ktoré bude organizátor projektu zadávať.

Za nazbierané batérie a drobné elektrozariadenia a splnené úlohy získa naša škola body, za ktoré žiakom budeme môcť obstarať rôzne učebné pomôcky, výtvarné a kreatívne potreby, hry aj vybavenie pre voľný čas. Katalóg odmien a ďalšie informácie o projekte sú Vám k dispozícii na www.recyklohry.sk.

Rodičia, aj vy sa môžete do Recyklohier zapojiť. Ak máte doma použité batérie a vyradené drobné elektrospotrebiče, venujte ich svojim deťom alebo ich sami doneste do školy. Zaistíte tak ich recykláciu a svojim deťom pomôžete získať body na nákup odmien. Čím viac bodov získame, tým budeme mať viac na nákup odmien. Okrem toho pomôžete zlepšiť vzťah svojich detí k životnému prostrediu.