• Základné informácie

• Školský klub detí ako súčasť ZŠ s MŠ Hany Ponickej je dôležitý výchovný partner rodiny a školy. Náš školský klub detí „DÚHA“ je určený pre deti 1. až 4. ročníka. Je súčasťou školy a každodenné činnosti prebiehajú v samostatných priestoroch v dvoch oddeleniach:

1. oddelenie ŠKD: Mgr. Anna Lukáčová Dis.Art (foto zo života v ŠKD1)
        2. oddelenie ŠKD: Bc. Katarína Galádová (foto zo života v ŠKD2)
        3. oddelenie ŠKD: Adriana Martinková

Druhy činností realizovaných v ŠKD:

• odpočinková činnosť
        • rekreačná činnosť
        • záujmová činnosť a príprava na vyučovanie

Podrobnejšie sú tieto činnosti rozpísané v našom Výchovnom programe.

Školský klub detí má vypracovaný vlastný Školský poriadok.

Poplatky za školský klub

"....Na čiastočnú úhradu nákladov spojených s činnosťou školského klubu detí zriadeného obcou prispieva zákonný zástupca žiaka mesačne sumou 7,00 EUR/mes. Príspevok na čiastočnú úhradu nákladov na činnosti školského klubu detí zákonný zástupca uhrádza v hotovosti priamo do pokladne školy....."(vzn_prisp_skola_2016-dodatok-2019-c.2.pdf).

Tento príspevok sa uhrádza do 10. dňa príslušného mesiaca. Ak sa neuhradí po 20. dni v mesiaci na túto skutočnosť bude rodič upozornený. Poplatok sa platí nezávisle od času a počtu dní, ktoré dieťa strávi v ŠKD. Ak rodič odhlási dieťa z ŠKD v priebehu mesiaca, nemá nárok na vrátenie preplatku. Pokiaľ rodič dieťaťa neuhradí stanovený príspevok za pobyt v ŠKD a boli využité všetky primerane dostupné spôsoby na zabezpečenie úhrady, rozhodne vedenie školy o vyradení žiaka z ŠKD.

Denný režim v školskom klube:

čas činnosť
        6:30 – 8:00

ranný klub / hry s hračkami, voľné a individuálne hry, hygienické  návyky, samoobslužné činnosti, odchod detí na vyučovanie/

11:45 – 14:00

oddychovo-relaxačná činnosť, obed, záujmové vzdelávanie
        14:00 – 15:00 športovo rekreačná činnosť /pobyt vonku, vychádzky, pohybové hry.../
        15:00 – 16:00 režimové momenty /presuny, hygiena, olovrant, príprava na vyučovanie, precvičovanie a písanie DÚ, didaktické hry
        16:00 – 16:30 nenáročné činnosti odpočinkového a relaxačného charakteru,  hry podľa záujmu detí až do odchod domov.

Ranný školský klub

Prevádzka ranného školského klubu v šk.roku 2017/2018 je v čase od 6:30 – 8:00 hod. Vychovávateľka nastupuje do ranného ŠKD o 6:30 hod.

Program rannej činnosti je nasledovný:

čas činnosť
        6:30 – 7:15 schádzanie detí, písomný záznam prichádzajúcich detí
        7:15 – 7:30 hygienické návyky, raňajky, samoobslužné činnosti
        7:30 – 7:50 spoločenské hry podľa výberu detí, hry s hračkami, voľné a individuálne hry,
        7:50 – 8:00 presun detí do tried v sprievode p. vychovávateľky

Pri rannej činnosti je vychovávateľka povinná sa zdržiavať spoločne s deťmi, len v priestoroch ŠKD. Vychovávateľka dohliada na uloženie osobných vecí dieťaťa.

Ranný školský klub môžu navštevovať deti 1. – 9. ročníka školy. Deti 1. – 4. ročníka sa prihlasujú do klubu pri prihlasovaní sa do ŠKD, kde vyznačia záujem o ranný školský klub. Deti ročníkov 5.- 9. sa prihlasujú na osobitnom tlačive /žiadosť o prihlásenie do rannej ŠKD/.

Za ranný školský klub sa neplatí poplatok zvlášť, je v cene popoludňajšieho školského klubu.

Pokiaľ dieťa nenavštevuje popoludňajší školský klub poplatok za ranný školský klub je 1,- euro/mesiac.

• Rozvíjanie čitateľskej gramotnosti

Jeden deň v týždni vyrážame pod dozorom asistentky do obecnej knižnice. Tam nás už čaká pani knihovníčka so svojimi knihami, rozprávkami alebo nejakým iným zaujímavým programom. Máme o tom takéto malé VIDEO

• To sme my...