• VITAJTE NA STRÁNKACH ZŠ S MŠ HANY PONICKEJ
          • Naša trieda číta

Triedne knižnice sú nástroj, ako čo najľahšie spájať deti s knihami a preto sa ZŠ s MŠ Hany Ponickej zapojila do projektu "Naša trieda číta". Žiaci sa z nových kníh veľmi tešia a veríme, že ich týmto spôsobom motivujeme k častejšiemu čítaniu kníh.

• ŠAŠKOVINKY V 1.A

14.2. bola 1.A trieda plná šaškov a šaškoviniek - šaškovské počítanie, čítanie, tvorenie, súťaženie, tancovanie, občerstvenie....to bolo radosti a zábavy. Navštíviť nás prišli aj predškoláci z MŠ, ktorým sa u nás veľmi páčilo. Bol to krásny a veselý, šaškovský deň.

Mgr. Bernátová Monika

• ♥ Valentínska pošta ♥

Aký by to bol deň sv. Valentína, keby všade navôkol nebolo cítiť atmosféru lásky, priateľstva, vďaky! K tomuto dňu neodmysliteľne patrí srdce a tých srdiečok bolo na sv. Valentína i na našej škole neúrekom. Tie červené, papierové, sa vynímali na Valentínskej pošte žiakov a učiteľov našej školy, kde žiaci preukázali svoju tvorivosť. Valentínska pošta sa dostala k svojim majiteľom a rozžiarila nejedne očká. Niečo milé a sladké sme si mohli všetci zakúpiť v našom Valentínskom kútiku, kde sme mohli urobiť radosť sebe alebo svojím blízkym. Všetkým, ktorí navštívili náš Valentínsky stánok zo srdca ĎAKUJEME, výťažok z dnešného dňa bol venovaný na podporu našej školy.

• 🎊ZVYKY a TRADÍCIE NA FAŠIANGY🎉 ŠKD🎊

Fašiangy, Turíce, Veľká noc ide......... Fašiangy boli odjakživa symbolom radosti, veselosti a hojnosti. Sú obdobím prechodu od zimy k jari, od Troch kráľov do Popolcovej stredy. Pôvodne boli Fašiangy známe ako mjasopust, ktorý označoval koniec jedenia mäsa pred pôstom. Zvyky a obrady fašiangového obdobia symbolizovali činnosti na zabezpečenie úrody a plodnosti. Fašiangy taktiež označovali obdobie, ktoré ukončovalo priadky a za ktorým nasledovalo tkanie. V tomto období sa uskutočňovala aj väčšina svadieb. Odohrávali sa rôzne zabíjačky či tanečné zábavy s vôňou zabíjačkových špecialít a smažených šišiek. Konali sa fašiangové sprievody s bláznivými maskami medveďa, turoňa, slameníka, sitárnika, ženícha, nevesty, koňa s jazdcom, mužov prezlečených za ženy. Všetky tieto masky tvorili aj náš detský, fašiangový sprievod školou. Oblečení v tradičných maskách sme sa vybrali po škole. Zavinšo

• Partneri

• Zvonenia