• VITAJTE NA STRÁNKACH ZŠ S MŠ HANY PONICKEJ
          • Literárna súťaž Hviezdoslavov Kubín

V školskom roku 2023/24 sa konal už 70. ročník literárnej súťaže Hviezdoslavov Kubín.

Z našej školy sa do okresného kola dostali žiačky Timea Jamnická zo 4.A a z 5.A triedy žiačky Vivien Nátonová a Lenka Udvardyová. Timea Jamnická sa umiestnila na 3. mieste a Lenka Udvardyová na 1. mieste a obidve postupili do regionálneho kola, ktoré sa konalo 11. apríla. Tam Lenka Udvardyová získala krásne 2. miesto.

• Deň Zeme 2024 - 2.stupeň

Už tradične si v apríli našimi aktivitami pripomíname Deň Zeme. Aj tento rok sme si deň rozdelili do blokov s teoretickými časťami a praktickými aktivitami. V rámci prednášok sa žiaci dozvedeli veľa o ekosystéme Cerovej vrchoviny, o baníckej histórii Banskej Štiavnice a spoznali minerály našej planéty. V praktických aktivitách sme za zamerali na bezprostredné okolie našej školy (likvidáciu nežiadúcich drevín, orez suchých konárov, jarné práce na políčku atď.) Zapojili sme sa aj do výzvy "Upracme si Slovensko" a vyčistili sme štyri lokality v okolí obce.

• 🌼VYSTÚPENIE NAŠICH ŽIAKOV TO a LDO🌼JARNÝ KONCERT SZUŠ🌼

🌼🌼🌼Vo štvrtok 18.4.2024 sa konal v Kine Apollo v Lučenci Jarný koncert s témou filmová hudba. V pestrom programe účinkovali žiaci SZUŠ Lučenec – Opatová, vrátane našich žiakov tanečného a literarno - dramatického odboru elokovaného pracoviska v Haliči. Hudobný výber bol postavený na rozprávkových a filmových hitoch, ktoré určite každý z nás pozná. Odzneli skladby z rozprávok a filmov Aladin, Čarovný kamienok, Princezná so zlatou hviezdou na čele, Na vlásku, Kremienok a Chocholúšik, Pat a Mat, Máša a medveď, Harry Potter, Saxana, Perinbaba, Priatelia, Oh Suzana a mnoho ďalších.... Ďakujeme našim žiakom za perfektné výkony a skvelú reprezentáciu škôl.🌼🌼🌼

• Deň narcisov

Dňa 18.4.2024 (štvrtok) sa konala v našej škole a obci zbierka k príležistosti Dňa narcisov. Hlavnou myšlienkou dňa narcisov roku 2024 je: ,,Na koho myslíš, keď si pripínaš narcis. " Pri zapínaní kvietku, myslíme na ľudí, ktorí bojujú s chorobou - rakovina. Je to symbol spolupatričnosti.

Touto cestou ĎAKUJEME všetkým, ktorí pomohli a do zbierky sa zapojili.

• Super Florbal Pohár dievčat ZŠ

Dňa 11.4.2024 sa žiačky našej školy (L. Fajčíková, S. M. Fízeľová, D. Horniaková, V. Jenátová, A. Kamenská, K. Kanátová, L. Karmanová, A. Očovanová) zúčastnili A - Super Florbal Pohára dievčat ZŠ vo Fiľakove. V konkurencii 8 tímov obsadili 6. miesto, keď v základnej skupine vybojovali jedno víťazstvo (Lovinobaňa 4:0) a dvakrát prehrali (Školská Fiľakovo 1:8, ZŠ MRŠ Lučenec 0:2). Do vyraďovacej fázy sa nedostali ale napriek tomu im ďakujeme za veľmi dobrú reprezentáciu našej školy.

• HRÁŠKOVO

V 1. A sa v patok zelenalo. Zažili sme krásny tematický deň s Jankom Hraškom. Plnili sme hráškové úlohy a získali sme nové vedomosti a zručnosti. Radosť v detských očkách hovorí za všetko.

• DEŇ TANCA 💃KRAJSKÉ KOLO🕺

9.4.2024 sme s našimi tanečnicami elokovaného pracoviska SZUŠ v Haliči bojovali v krajskom kole tanečnej sútaže DEŇ TANCA v Žiari nas Hronom. Okrem bronzového pásma🥉🎊🎉 si odnášame kopec veselých zážitkov a množstvo cenných skúseností. 👍Touto cestou sa chcem poďakovať Vám, milé tanečnice, za skvelý výkon, ktorý ste dnes podali❤️💃😘Boli ste supeeer 🎉🎊Gratulujeeem👏Adka,Lucka ďakujeeem za veľkú pomoc a podporu🙏❤️Ďakujeme tiež rodičom a všetkým, ktorí na nás dnes mysleli a držali nám palce. 🤗ĎAKUJEME

Štvrtok 25. 4. 2024