• VITAJTE NA STRÁNKACH ZŠ S MŠ HANY PONICKEJ
          • Pomôžte škole a darujte nám 2%

Vážení rodičia!
            Dovoľujeme si Vás osloviť za účelom možnosti poukázania 2% z Vašich daní pre občianske združenie „AMOS“, ktoré pôsobí pri Základnej škole Hany Ponickej v Haliči. Podľa zákona č.561/2001 sa môže každý občan rozhodnúť o tom, ktorému združeniu, či nadácii poskytne sumu 2% zo svojich zaplatených daní v minulom kalendárnom roku. Jedná sa teda o čiastku z financií, ktoré Vám už boli ako dane z príjmu vlani odvedené do štátnej pokladne.

• UČÍME SA SO ZVIERATKAMI

Žiaci 2.B triedy si na pomoc pri vyučovaní zavolali zvieratká. Tie im usilovne pomáhali pri písaní, ale aj pri počítaní. Deti sa ocitli v koži zvierat ( kozliatok) a vyskúšali si, aké to je, keď neposlúchajú svoju mamičku. Na záver si každý vymaľoval a vymodeloval svoje obľúbené zvieratko.

Mgr. B. Hochholczerová

• V ROZPRÁVKOVE

V 1.A triede sa zišli princezné, zvieratká, rytier, kráľ, včielka a iné rozprávkové postavičky, ktoré s nadšením čítali, tvorili, predvídali, dramatizovali...ale hlavne sa hravou formou učili pracovať s knihou a textom.

Zažili sme krásny rozprávkový deň.

• Lyžiarsky výcvik 2024 - Donovaly

V dňoch 4.3.2024 - 8.3.2024 sa žiaci našej školy zúčastnili lyžiarskeho výcviku v lyžiarskom stredisku Park Snow Donovaly. Žiaci boli rozdelení do štyroch skupín podľa lyžiarskych zručností - 1 lyžiarska skupina a 3 nelyžiarske skupiny.

Okrem praktického lyžiarskeho výcviku sa žiaci venovali aj spoločným aktivitám, ktoré boli zamerané ako na teoretickú prípravu lyžovania, tak aj na ich vedomosti a zručnosti z iných oblastí. Cieľom výcviku bolo zamerať sa na nácvik správnej techniky lyžovania, jej stabilizovania až po zdokonaľovanie. Na konci kurzu každý žiak dokázal kontrolovane zjazdiť zjazdovku Záhradište, zvládol jazdu vlekom „POMA“ a takisto aj sedačkovú lanovku. Žiaci si okrem lyžiarskych vedomostí a zručnosti odniesli domov aj množstvo skvelých zážitkov, ktoré neboli len z priamej činnosti na svahu, ale aj z rôznych aktivít v čase voľna.

• MAREC - MESIAC KNIHY

Knihy sú bránou do sveta poznania. Mnohí z nás ich majú odložené nielen v poličke, ale aj v srdci. V ŠKD Lienka sme sa venovali obľúbeným knihám a tomu, čo pozitívne nám kniha prináša. Dozvedeli sme sa, že marec – mesiac knihy je na počesť pána Mateja Hrebendu Hačavského, ktorý zachraňoval knihy pred pálením, vyhodením, čo roztrhaním a tým sa pričinil o vybudovanie knižníc. Žiaci boli tvoriví a ich výtvormi sme ozdobili nástenku, ktorá žiakom pripomína, že marec je mesiacom knihy.

• 🎨 VALENTÍNSKY POZDRAV 🎨 VÝTVARNÁ SÚŤAŽ 🎨

🎨 Valentínka sa stala pre nás opäť výhrou... Tak ako aj vlani i tento rok sa žiaci špeciálnej triedy 7.- 8.- 9. ročníka zapojili do výtvarnej súťaže a vyhrali prvé miesta vo svojej kategórii. ZŠ LEHNICE okr. Dunajská Streda vyhlásila výtvarnú súťaž, kde sa zapojilo osem ŠZŠ a špeciálnych tried z Lehníc, Dunajskej Stredy, Šamorína, Lučenca, Lovinobane aj ZŠ s MŠ Hany Ponickej z Haliče. Zo 115 valentínskych pozdravov patrili naše medzi tie najkrajšie. Žiaci získali nasledovné umiestnenia: v III. kategórii 1. miesto: Denis Farkaš, 1. miesto Ivan Oláh. Mimoriadna cena riaditeľky ZŠ LEHNICE za nápaditosť a tvorivosť: 2. miesto: Emanuel Baran, 2. miesto: Gabriel Berky. Pochvalné listy: Roman Baran (Momo), Roman Baran (Pišťuka). Žiaci sa potešili diplomom, pochvalných listom a nemalú radosť mali aj z hodnotných cien: MP slúchadlá, knihy, fixky a hry. Výhercom gratulujeme a tešíme sa na ďa

• Štoplíkov hlások

27.februára 2024 ZŠ s MŠ Hany Ponickej zorganizovala prvý ročník speváckej sútaže Šoktoplíkov hlások. Súťaže sa zúčastnili spevácke zoskupenia z MŠ Vidiná, Tomášovce a Halič. Ďakujeme všetkým zúčastneným, že sme mohli spolu prežiť krásny umelecký zážitok.

Utorok 19. 3. 2024