Dňa 11.11.2014 sa žiaci našej školy zúčastnili školského výletu do Nitry. Pracovníci Archeologického ústavu Slovenskej akadémie vied organizovali pre deti Deň otvorených dverí, kde prezentovali archeológiu zaujímavou formou. Žiaci sa zapojili do rôznych interaktívnych podujatí - rekonštruovali nádoby, hľadali črepy v piesku, kreslili profily, riešili kvízy a sledovali prednášku o archeologickom výskume na pohrebiskách. Po prechádzke centrom mesta a návštevou obchodného centra sme vyšli na Nitriansky hrad, kde sa nám naskytol krásny výhľad na celé okolie. V areáli hradu sme videli expozíciu Kazematy, v ktorej sa nachádzajú pozostatky pravekého života na hradnom kopci a gotickú priekopu, odkiaľ sme vystúpili na hradby. Po príjemnom slnečnom dni sme sa bezpečne vrátili domov.
Poďakovanie patrí našej bývalej žiačke Miške Látkovej, ktorá nám pomohla pri celkovej organizácii tohto výletu.
Mgr. Adriana Bošková


