1. marec bol ten deň, keď bolo počuť dedinou hudbu a spev. Obecný úrad v spolupráci s nami, deťmi a rodičmi ŠKD a žiakmi TO SZUŠ, zorganizoval fašiangový sprievod, každý z nás mal z toho radosť a prišlo nám to vhod. Do masiek sme sa poobliekali a za sprevádzania pána Čieška na akordeóne do ulíc vybrali. Zaspievali sme, zatancovali i zavinšovali a za úsmev, ktorý sme rozdali, nám fajné šišky, sladkosti aj pizzu dali. Po sprievode v KD na nás zábava čakala, ponuka to bola veru lákavá. Ženy z denného centra nám zaspievali, pán Čiešok s dcérkou Marcelkou zahrali. Aj my sme sa do programu zapojili a na záver sme všetci spoločne s hudobno - speváckou skupinou Haličan basu pochovali a tak bodku za Fašiangami dali. Tieto krásne chvíle nám pán Mojžiš foto dokumentáciou a pán Dojčiar video dokumentáciou zvečnili, aby sme sa i neskôr tešili z toho ako sme sa spoločne parádne bavili.
Mgr. Anna Lukáčová DiS. art, deti, žiaci a rodičia ŠKD a TO SZUŠ Halič