Navigácia

 • Deň narcisov

  Liga proti rakovine po dvoch rokoch pauzy spôsobenej pandémiou organizuje po 26. raz verejno-prospešnú zbierku Deň narcisov opäť v uliciach i na školách.  A naša škola nebola výnimkou. Dobrovoľníčky Bibka, Ninka v spolupráci so sociálnou pedagogičkou vykonali zbierku na našej škole. Do zbierky sa zapojili nielen žiaci I., II., stupňa ale všetci zamestnanci školy, ktorí prispeli ľubovoľnou sumou a dostali každoročný symbol zbierky, ktorým je žltý narcis. Narcis je symbolom spolupatričnosti, pomoci a nádeje pre ľudí trpiacich rakovinou. Touto cestou chceme povedať veľké ĎAKUJEME  všetkým, ktorí sa do zbierky zapojili. Finančné prostriedky budú použité na pokračovanie realizácie overených a užitočných projektov, ktoré sú určené na priamu pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám.

   

   

      Mgr. Jana Chamuľová , sociálna pedagogička
   

 • Slovné druhy v 4. A

  Žiaci 4.A si dnes precvičili učivo o slovných druchoch prostredníctvom rôznych činností. Deň sa nám vydaril, učivo sme zvládli!

 • NAŠE TELO

  V rámci projektového vyučovania v nultom ročníku sme sa venovali tajomstvám a poznávaniu ľudského tela. Zvedaví nulťáci pátrali po tom, ako funguje telo, ako vyzerá, z čoho sa skladá. Aktivity prebiehali počas celého vyučovania. Žiaci  tvorili, počítali, spievali, tancovali, ale sa aj zabávali pri skladaní puzzle, ktoré si najskôr vyrobili.

  Mgr.B.Hochholczerová

 • Deň Zeme na 2. stupni

  V tento deň sme sa venovali hlavne činnostiam, ktoré mali skrášliť náš školský areál. Na 10 stanovištiach si mladší a starší žiaci spolu s učiteľmi „vyhrnuli rukávy“ a pustili sa do práce. Sadili a ošetrovali ovocné aj okrasné stromy, sadili zeleninu na políčko, upravovali  terén, čistili jarky a okolie školy a pripravovali pôdu pre výsadbu skalničiek. Papier, ktorý žiaci zbierali počas školského roka sme naložili a nechali odviezť na druhotné spracovanie.

  Popri pracovnej časti sme nezabudli ani na poznávacie a vzdelávacie aktivity. V školskej klubovni nám p. Kľaga pripravil zaujímavú prednášku o včelách a včelárení. V ďalšom bloku sa o skúsenosti s chovom domácich zvieratiek podelili naši mladí chovatelia (J. Priadka, S. Pitoňák, H. Udvardyová, A. Kanát, M. Klochanová). Všetkým malým aj veľkým prednášajúcim patrí náš obdiv a vďaka.

  Mgr. Ľuboslav Galád

 • Deň Zeme na 1. stupni

  Dnes, pri príležitosti Dňa Zeme, sa žiaci opäť zapojili do rôznych aktivít, ktorými si pripomenuli dôležitosť čistého životného prostredia a ochranu našej planéty.

 • Žiaci učiteľmi

  Viete si predstaviť, že vojdete počas vyučovacej hodiny do triedy, kde na mieste žiaka v lavici sedí učiteľ a  pred tabuľou nájdete namiesto učiteľa nejakých žiakov, ktorí učia svojich spolužiakov alebo mladších žiakov? Presne takúto situáciu si mohli vyskúšať niektorí piataci, šiestaci a ôsmaci práve vo sviatočný Deň učiteľov. Na chvíľu sa stali učiteľmi slovenského jazyka, biológie, geografie, matematiky a telesnej výchovy. Vopred si pripravili rôznorodé aktivity na opakovanie učiva, ktoré potom demonštrovali na reálnom vyučovaní, dokonca niektorí z nich ohodnotili svojich spolužiakov známkou, čo sa im najviac páčilo. Odviedli skvelú prácu. Na priebeh vyučovacej hodiny samozrejme dohliadali učitelia. Žiaci zistili, že to naozaj nie je jednoduchá profesia, pretože práve učitelia majú najdôležitejšiu prácu na svete - pomáhať deťom dosiahnuť ich sny, aby jedného dňa dokázali niečo výnimočné. Sme radi, že žiaci túto možnosť využili a zodpovedne sa na ňu pripravili.

  koordinátorky a žiaci zo Žiackej rady  

 • 🐥VEĽKONOČNÉ ZVYKY a TRADÍCIE🐣

  Šibi, ryby, mastné ryby, kus koláča od korbáča, ja chcem iba máličko, maľované vajíčko. Šibi, ryby, mastné ryby, kus koláča od korbáča, ešte k tomu groš, aby bolo dosť... Príjemné prežitie veľkonočných sviatkov, zdravie, šťastie a lásky veľa, Vám zo srdca ŠKD DÚHA želá ❤️🐇🐣

 • VÝCHOVNÝ KONCERT

  11. apríla k nám zavítali Vianoce. Žiaci z EP Halič nám priniesli krásnu rozprávku Vianoce s Olafom v podobe literárno - dramatického predstavenia. Nechýbalo hovorené slovo, tance žiačok TO, krásne rozprávkové kostýmy a hralo sa aj na klavíri. Všetkým sa predstavenie veľmi páčilo a veru dobre nám padlo zaspomínať si na Vianočné tradície ...

  Kolektív SZUŠ Lučenec - Opatová

 • Projektové vyučovanie

  Projektové vyučovanie  o obci Halič  zažili  žiaci  3.A triedy. Formou rôznych aktivít si prakticky overovali a upevňovali   svoje poznatky o našej obci.  Zisťovali, riešili, čítali, hľadali, bádali, počítali a tvorili o Haliči. Vytvorili krásne projekty, básničky, prezentácie, zaujímavé knižky i malebnú dedinku z odpadového materiálu . Zoznámili  sa s výrobou v obci a navštívili  aj  p. starostu, ktorý im porozprával o svojej práci.  Neopakovateľným  zážitkom pre žiakov  bolo aj ocitnúť sa v roli p. starostu a navrhnúť, čo by v našej obci zmenili. Vyučovanie  si spestrili hudbou a športom. Prežili  zaujímavé, inšpiratívne,  tvorivé dni, ktoré sa  im veľmi páčili.

  Mgr. Monika Bernátová

 • Zapojte sa s nami!

  Máš rád angličtinu? Zapoj  sa  s našou školou do medzinárodnej súťaže ENGLISHSTAR a stiahni si zdarma aplikáciu WOCABEE. Precvičíš si to, čo vieš a naučíš sa niečo nové inovatívnou formou. Navyše, môžeš súťažiť o zaujímavé ceny. Posledný termín na prihlásenie sa do súťaže Englishstar je 20.4.

  Bližšie infomácie o Englishstar tu: https://englishstar.sk/

  Vyskúšaj si aj urobiť test pre svoj ročník: 

  https://englishstar.sk/vzorove-testy/

  Prihlasovacie údaje do Wocabee Ti poskytne Tvoj vyučujúci.

  O čo ide? Pozri na tento odkaz:

  https://www.wocabee.app/?lang=SK&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=Brand%20wocabee&utm_content=wocabee&gclid=CjwKCAjw6dmSBhBkEiwA_W-EoLKLkOg1YEM5hSsCK1iNrPheC8QMlPC7UdJ8QBNdjMfH13Fsd2ND-hoCpaoQAvD_BwE

  Tešíme sa na našu novú školskú Englishstar!

   

  vyučujúci cudzích jazykov

 • Kuriatko

  Obkreslíme ruky máličko, z nich vyrobíme telíčko,
  Krúžia ruky trošička, hotová je z nich aj hlavička.

  Na hlavičku zobák, očká, skryté má žlté čudo krídelôčká.
  Pridáme nôžky, zobák zakrátko, miesto čuda, vzniklo krásne kuriatko!

  Ešte kvietok, klobúk, lienka motýlik, spoločne sme vytvorili Veľkonočný plagátik.
  Na Veľkonočné prázdniny sa tešíme, s radosťou ich v školskej družine Lienka vítame.

  Mgr. Jana Chamuľová (sociálna pedagogička)

 • Príprava na Veľkú noc v 2.A

  Posledný deň pred veľkonočnými prázdninami v 2.A  bol venovaný blížiacej sa Veľkej noci. Žiaci  počas projektového dňa sa naučili na rôznych úlohách aké sú veľkonočné zvyky, jedlá, symboly, počítali zaujímavé príklady a kreslili svoje kraslice. Na záver vytvorili veľkú  spoločnú kraslicu.

  Dozvedeli sme sa aj o  zvykoch Veľkej noci na Ukrajine (Pasche), o ktorých  nám porozprával náš nový spolužiak Vadym.

  Prajeme všetkým krásne prežitie veľkonočných sviatkov.

  Mgr. Mária Fajčíková a žiaci 2.A

   

 • VYBÍJANÁ ŽIAČOK ZŠ - okresné pred kolo

  V utorok 12.4.2022 sa uskutočnilo na ZŠ L. Novomeského v Lučenci obvodné pred kolo vo vybíjanej žiačok ZŠ. Pre veľké množstvo prihlásených škôl prebiehali obvodné pred kolá na troch školách. Dievčatá mali možnosť zmerať si svoje sily vo vzájomných zápasoch. My sme mali v skupine domácu školu, ZŠ Divín, GBST a M.R.Štefánika. Dve výhry a dve prehry nám priniesli bodovú remízu s GBST a tak sa rozhodovalo o postupe na počet vybitých hráčov. Bohužiaľ len tesne nám postup na okresné kolo ušiel. Nevadí. Aj taký je šport.

  Dievčatá podali skvelý výkon, preukázali bojovnosť a obrovské množstvo spolupráce.

  Ďakujeme za reprezentáciu školy.

  Mgr. Zuzana Kresáneková

 • 📖ČITATEĽSKO – VÝTVARNÁ SÚŤAŽ PRE ŠKD🎨

  Náš ŠKD zorganizoval v mesiaci marec čitateľsko - výtvarnú súťaž na tému Marec mesiac kníh pre všetky deti navštevujúce ŠKD v okrese Lučenec. Úlohou klubáčikov bolo  prečítať si individuálne alebo s pani vychovávateľkou/vychovávateľom ŠKD obľúbenú knihu - čitateľská časť a nakresliť obrázok z príbehu obľúbenej knihy - výtvarná časť. Na svoje výtvarné dielo mohli využiť rôzne techniky: maľbu, grafiku, kombinované techniky atď. Do súťaže sa zapojilo 144 čitateľov zo siedmich škôl. V prvej kategórií súťažilo 37 čitateľov, v druhej kategórií 46, v tretej kategórií 33 a štvrtá kategória privítala 28 čitateľov. Výtvarné práce hodnotila odborná porota v zložení učiteľov VO SZUŠ pôsobiacej v našej základnej škole. Odborná porota rozhodla nasledovne:

  I. KATEGÓRIA

  1. miesto Zuzana Šimanová  - ŠKD Lovinobaňa
  2. miesto Sebko Galád  - ŠKD Cinobaňa
  3. miesto Viktória Eliášová  - ŠKD Kalinovo

  II. KATEGÓRIA

  1. miesto Tamara Lauková  - ŠKD Lovinobaňa
  2. miesto Ella Laššáková  - ŠKD M.R.Štefánika Lučenec
  3. miesto Karolína Čemanová  - ŠKD M.R.Štefánika Lučenec

  III. KATEGÓRIA

  1. miesto Félix Kokavec -  ŠKD DÚHA Halič
  2. miesto Marek Babic  - ŠKD DÚHA Halič
  3. miesto Richard Lukáč  - ŠKD DÚHA Halič

  IV. KATEGÓRIA

  1. miesto Nina Jamnická   - ŠKD M.R.Štefánika Lučenec
  2. miesto Terezka Šofárová  - ŠKD M.R.Štefánika Lučenec
  3. miesto Nela Karáseková  - ŠKD Lučenec - Opatová

  CENA VYCHOVÁVATELIEK ŠKD DÚHA HALIČ

  Kristína Galková  - 6. oddelenie ŠKD Haličská cesta 1493/7 Lučenec

   

  SRDEČNE GRATULUJEME výhercom a ďakujeme za účasť všetkým zúčastneným čitateľsko - výtvarnej súťaže ŠKD :)

 • Úspešní riešitelia okresného kola PYTAGORIÁDY

  Veľkú radosť nám urobili tretiaci: Vaneska Gondová, Lenka Udvardyová, Peter Fajčík a Vivien Nátonová, ktorí boli úspešní v okresnom kole PYTAGORIÁDY a skvele reprezentovali našu školu.

  Srdečne blahoželáme a ďakujeme.

  Mgr. Monika Bernátová

   

 • Zápis do 1. ročníka

  V dňoch 5.4.- 6.4.2022 sa na našej škole konal zápis do 1. ročníka. Predškoláci predviedli svoje vedomosti a zručnosti a dokázali, že z nich budú šikovní prváci. Na prváčikov sa tešíme v septembri!

 • 🎭ROZPRÁVKOVÁ SKRINKA 2022🤹‍

  🎭ROZPRÁVKOVÁ SKRINKA 2022🤹‍♂ - regionálna prehliadka detskej dramatickej tvorivosti - 😍Kokava 31.3.2022😍  Poslanie prehliadky:  Prezentácia kolektívov a jednotlivcov z okresov Lučenec a Poltár v oblasti dramatickej tvorivosti detí a dospelých hrajúcich pre deti, nadobúdanie vedomostí, rozvíjanie zručností a umelecko-odborný rast kolektívov a jednotlivcov prostredníctvom poznávania, realizácie a prezentácie umeleckej tvorby v oblasti detskej dramatickej tvorivosti. Cieľom prehliadky je tiež prezentovať výsledky dobrovoľnej záujmovej činnosti žiakov na školách; konfrontovať rôzne štýly práce s detskými súbormi, vytvára priestor pre vzájomnú inšpiráciu a výmenu skúseností  žiakov  MŠ, ZŠ, ZUŠ a rôznych integrovaných skupín (zdravotne postihnutých, národnostných a pod.). Súťaž umožňuje  pedagogickým zamestnancom využívať poznatky zo súťaže  vo  výchovno-vzdelávacom  procese. Prehliadka vytvára tiež priestor na zhodnocovanie tvorby dospelých a mládežníckych kolektívov a jednotlivcov hrajúcich pre deti, ktorí vo svojej inscenačnej praxi reflektujú zákonitosti divadla a dramatickej hry pre deti.🎭 Aj naši mladší i starší umelci sa dnes zúčastnili tejto krasnej rozprávkovej prehliadky. Svojim výkonom urobili radosť nielen nám, ale potešili i oko diváka. Porota ich úspešne účinkovanie odmenila diplomom, knihou a potleskom. Gratulujeme👏👏👏

 • DEŇ UČITEĽOV

 • 🧦PONOŽKOVÁ VÝZVA🧦

  🧦PONOŽKOVÁ VÝZVA🧦21.marec je svetovým dňom Downovho syndrómu. S týmto dňom je spojená aj PONOŽKOVÁ VÝZVA🧦V našej škole aj škôlke sme sa rozhodli do tejto výzvy zapojiť🧦 a vyjadriť tak svoje sympatie a podporu ľuďom s DS. Dnes sme si obuli na nôžky dve rozdielne ponožky🧦V ŠKD sme sa so sociálnou pedagogičkou rozhovorom, ukážkami, pracovnými listami venovali téme Downovho syndrómu, naučili sme sa tak šíriť porozumenie a rešpekt k rozdielnosti❤️🧦Vychovávateľky ŠKD a sociálna pedagogička Janka 

 • Marec - mesiac knihy

  Počas marca sa žiaci 2.A rôznymi aktivitami zoznamovali s novými knihami, ilustrovali príbehy, navštívili obecnú aj školskú knižnicu. Spoločne so spolužiakmi sa ponorili do príbehov, rozprávok a iných zaujímavých žánrov slovenskej literatúry. Založili si prvýkrát čitateľské preukazy, boli šťastní, že si vybrali knihy , ktoré sa im páčia a tak si budú môcť čítaním nielen príbehov z čítanky  rozvíjať čitateľskú gramotnosť.

  Mgr. Mária Fajčíková

strana:

Novinky

Kontakt

 • ZÁKLADNÁ ŠKOLA S MATERSKOU ŠKOLOU HANY PONICKEJ
  Družstevná č.11, 98511 Halič
 • 047/4392357 - Základná škola
  047/4392326 - Školská jedáleň
  0911042581 - Materská škola

Fotogaléria