Navigácia

 • MDD u prvákov

  Prváci sme, delfiníci, súťažiť sa nebojíme.
  Smelí sme my bojovníci, malí, veľkí nezbedníci.

  Tento pokrik sa niesol počas dňa v 1.A, ktorý si na MDD spoločne  vymysleli. Na začiatku si zvolili názov družstvá  Delfínici a vyrábali si spoločnú vlajku Delfína a aj  malé logá, ktoré si pripli na modré tričká,  aby mohli súťažiť s 1.B, ktorá si pripravila slniečkové logá. Takto vyzdobení si merali sily celé dopoludnie a zabávali sa pri rôznych zaujímavých disciplínach, kde si vyskúšali rýchlosť, postreh, obratnosť a iné zručnosti. Svoj prvý školský deň detí zakončili diplomom a odmenou, ktorú si  odstrihli so zakrytými očami, kde zistili, že  rúško môže mať aj inú funkciu. Natešení a s novými zážitkami sa ponáhľali k svojim rodičom, ktorí ich už  čakali pred bránou školy.

  Mgr. Mária Fajčíková, Mgr. Henrieta Novotná a žiaci 1.A a 1.B

 • SLNIEČKOVÝ DEŇ DETÍ

  Nie je nič krajšie ako keď sa deti tešia a ich očká žiaria šťastím. O tom, že sa nám to podarilo a vládla skvelá atmosféra svedčia aj naše fotočky a video.

  Veľké ĎAKUJEM patrí mamičkám a p. vychovávateľkám za super spoluprácu a bohaté občerstvenie.

  Mgr. Bernátová a žiaci 2.A

 • Deň rodiny v sovičkovej triede

  15. máj je deň, kedy si verejnosť po celom svete pripomína Svetový deň rodiny.  Pri príležitosti tohto dňa sme si v školskej družine zorganizovali  svoj vlastný „Sovičkový – Deň rodiny“. Mottom nášho dňa rodiny bolo „Stojíme pri sebe“. Význam tohto dňa spočíval v pripomenutí dôležitosti rodiny, kde sme si zaspomínali na krásne zážitky so svojimi rodičmi alebo starými rodičmi. Potom sme sa so žiakmi zahrali. Žiakov som rozdelila do skupín.  Každá skupina bola ako jedna veľká rodina, ktorej členovia si navzájom pomáhali. Spoločne plnili úlohy na jednotlivých stanovištiach a navzájom sa povzbudzovali. A aké úlohy plnili? Odpovedali na otázky, ktoré preverili ich vzájomné vedomosti o rodine, kde pomocou pracovných listov dopĺňali, maľovali alebo priraďovali slová, obrázky. Úlohy všetky skupinky v našej sovičkovej triede hravo zvládli, pričom sme sa spolu výborne bavili. Opäť raz sme dokázali, že keď chceme, stojíme pri sebe a dokážeme si navzájom aj pomáhať. Víťazmi sa stali členovia všetkých skupín, ktorí sa aktívne zapojili a tak si od šaška, ktorý mal pre nich na záver prekvapenie vyslúžili sladkú odmenu.

   

  Mgr. Jana Chamuľová (sociálna pedagogička)

 • 🐕POĎAKOVANIE🦮

 • 🐶 ZBIERKA PRE ÚTULOK v LUČENCI🐕 ŠKD🐶

  🐶 ZBIERKA PRE ÚTULOK v LUČENCI🐕 V mene ŠKD🌈, ktorý je súčasťou ZŠ s MŠ Hany Ponickej v Haliči, sa chceme poďakovať všetkým našim klubáčikom a rodičom ŠKD, učiteľom, žiakom a rodičom základnej aj materskej školy a všetkým dobrým anjelom, ktorí sa zapojili do našej zbierky🐕. Psíky, okrem maškrtiek, hračiek, prikrývok, majú veľkú radosť aj z každej prechádzky s nimi. Z každej teplej dlane a z lásky, ktorú im môžeme odovzdať. Dúfame, že pri každom našom venčení bude psíkov v útulku menej a menej. Že si nájdu svoj domov♥️. Veľmi pekne ďakujeme♥️🦮🐩🐕Vychovávateľky ŠKD♥️Pesnička: Protože to nevzdám - GUMP

 • ♥️NAŠIM MAMIČKÁM♥️ŠKD♥️

  Každý deň mamička zlatá, vždy a vždycky znova, žiada sa mi povedať Ti tie najkrajšie slová ♥️ Mamka moja mamička♥️ Ty si moja hviezdička🌟Teba veľmi milujem a lásku Ti sľubujem 😘 Pre všeeeeeetky mamulienky, mamky, mamičky💐

 • Učíme sa hravou formou

  Aby sme sa naučili čítať, písať, počítať ľahšie používame rôzne pomôcky, ktoré nám to uľahčia.  Mgr. Erika Rajprichová

 • Projekty? Urobili sme aj dištančne.

  Aktívni žiaci 5.A vytvorili počas dištančnej výučby anglického jazyka pekné zaujímavé projekty, kde zobrazili a opísali rôzne témy. Boli to ich prvé projekty z tohto predmetu na 2. stupni. S úlohou sa odvážne popasovali a výsledkom sú takéto zaujímavé práce. Najkrajšie budú vystavené aj v učebni Cudzích jazykov.

  Mgr. Lucia Orlaiová a PhDr. Ľubica Marková

 • Prevencia proti fajčeniu

  Celosvetový problém s fajčením sa nevyhýba ani Slovensku. Problém fajčenia začína byť vypuklý už aj medzi najmladšou generáciou a preto sme dnešnú hodinu spolu s asistentkou Monikou venovali so žiakmi práve prevencii fajčenia. Informovali sme žiakov o škodlivosti aktívneho a pasívneho fajčenia, o zdravotných problémoch, ktoré fajčenie spôsobuje, ale aj o finančných výdavkov pri kúpe cigariet. Pomocou powerpointovej prezentácie, poučných videí, diskusiou a pracovných listov na túto tému bolo cieľom edukačnej aktivity poukázať na škodlivosť, negatívny vplyv a dopad fajčenia na naše telo i okolie.

  Mgr. Jana Chamuľová (sociálna pedagogička)

 • CYKLISTIKA S OPEKAČKOU

  Vždy sa teším na stredy a telesnú výchovu s chlapcami z deviatky. Tento krát sme cyklistiku spojili s obedom v prírode. Klasika. Opiekli sme si špekáčiky a slaninku. Jazda bicyklom, nazbierať drevo, založiť oheň, pripraviť pokrm a išlo sa na to. A že nám bolo fajne o tom nikto nemusí ani pochybovať.

  Mgr. Zuzana Kresáneková a chalani z deviateho ročníka

 • Kraslicami z Polichna opäť zabodovali aj naši žiaci

  Aj tento rok starosta obce Polichno vyhlásil už tradičnú súťaž - O najkrajšiu kraslicu z polichnianskou ornamentikou. Ani tento rok na súťaži nechýbali naši žiaci a svoje dielka tentokrát posielali na ZŠ Novomeského, ktorá súťaž zastrešila. Sme veľmi radi, že naše skúsenosti s týmto pôvodným zdobením z predchádzajúcich rokov sa opäť ukázali a naši žiaci nás perfektne reprezentovali. Vo svojich kategóriách si 1. miesto vybojoval Matúš Hronec z 3.A, 2. miesto Nina Laššanová zo 6.A a 3. miesto David Váradi zo špeciálnej 9.A triedy. Škoda len, že ani David ani Matúš si svoje ceny nemohli prevziať v krásnom slnečnom počasí osobne. Všetkým ďakujeme za reprezentáciu školy.

 • Muttertag & Mother´s Day

  Žiaci 9. ročníka si aktivitou na hodinách cudzích jazykov pripomenuli nedeľňajší sviatok Deň Matiek. Napísali pekné pomenovania v angličtine a nemčíne, ktoré vyjadrujú, čo pre nich slovo mama znamená.

 • 🍀A UŽ ZNOVA FIČÍME....📚🍀

  Situácia s Coronou sa pomaly stabilizuje, čo umožňuje aj návrat žiakov do škôl. V našej škole sa žiaci adaptovali rýchlo a bez komplikácií sa zaradili do procesu edukácie. Žiaci špeciálnej triedy 5.- 6.- 7. ročníka sa na školu a pracovné aktivity tešili a momentálne ich už praktizujeme v rôznych vyučovacích činnostiach a predmetoch. Žiaci sa okrem učenia venujú environmentálnej výchove, ktorá sa má tiež podpísať k ďalšej socializácii a rastu žiaka. Dúfame, že sa nám bude do konca školského roka dariť a to isté želáme aj Vám.

  Mgr.Zuzana Končošová DiS.art

 • 🍎ANGLIČTINA s CLIL METÓDOU🍋

  V triede 3.A sa obsah prírodovedy vyučuje aj v anglickom jazyku. CLIL metóda žiakom prináša širší rozsah slovnej zásoby vo vybraných témach v predmete, aktívne zapájanie sa na hodinách, motiváciu a pozitívny postoj k cudziemu jazyku. Tentoraz sme sa na hodinách venovali viac téme Jedlo, potravinová pyramída a zdravé stravovanie. Žiaci si obohatili slovnú zásobu, aktívne pracovali na kvízoch s interaktívnou tabuľou, počúvali rôzne piesne, pozerali a snažili sa porozumieť náučným videám k téme, triedili potraviny do jednotlivých poschodí potravinovej pyramídy, zahrali si stolové hry a domino, skladali vhodné slová z písmen do tajničky, ... , pričom používali cudzí jazyk prepojený s nejazykovým predmetom – prírodovedou. Nakoniec to, čo je zdravé, resp. nezdravé pre nás, znázornili vo svojich pekných projektoch.

  Mgr. Lucia Orlaiová

 • Mama..

   Je milá a nežná
  ako jarný kvet,
  čo snežienkou ju  voláme.
  Je dobrá a krásna
  ako rozprávka,

  čo osvieži nás po ráne. 

  Druhá májová nedeľa už tradične patrí všetkým mamám, a tak sme sa dnes venovali so žiakmi  téme mama k príležitosti dňa matiek (tento rok 9.5). V úvode zazneli slová z básne o mame. Deň matiek je špeciálny čas povedať našim maminám ako ich máme radi, čo pre nás znamenajú a vyjadriť im našu lásku a vďačnosť za všetko, čo pre nás urobili. Na tento sviatok si naši žiaci vytvorili pre svoje  maminy pohľadnicu s vlastnoručne vyrobenými kvietkami a srdiečkami, ktoré darujú svojim mamám, ako vďaku za to, že sa o nich maminy starajú s veľkou láskou a hlavne za to, že sú…

  Mgr. Jana Chamuľová (sociálna pedagogička)

 • Pomoc pri jarných prácach

  Príroda sa prebúdza, tráva rastie, preto v areáli školy je teraz veľa práce. Snažili sa pomôcť aj žiaci špeciálnej triedy 9. ročníka. Niekoľko hodín v priebehu tohto týždňa na pracovnom vyučovaní žiaci hrabali pokosenú trávu, nakladali a odvážali ju na kompostovisko. Sme radi, že sme prispeli aj my k zveľadeniu okolia školy, v ktorej sa učíme.

  Mgr. Iveta Šuranová (triedna učiteľka)

 • 💃MEDZINÁRODNÝ DEŇ TANCA v ŠKD🕺DETI - DEŤOM🕺💃

  💃MEDZINÁRODNÝ DEŇ TANCA v ŠKD🕺DETI - DEŤOM♥️ Medzinárodný deň tanca💃🕺 sa pripomína od roku 1982 a bol zvolený tento deň 29. apríl, kedy sa v roku 1727 narodil francúzsky tanečník, choreograf a tvorca moderného baletu Jean ub Georges Noverre, ktorého nazývali aj Shakespearom tanca. Posolstvom dňa je oslava tanca, zjednotenie jeho všetkých foriem, zvýraznenie jeho schopnosti spájať ľudí rôznych národností a kultúr, prekročiť tak politické, kultúrne a etnické bariéry a sprostredkovať bohatstvo rôznych tanečných foriem a tradícií. Aj v ŠKD sme si  pripomenuli tento krásny deň. Úvod patril rozprávke o sestrách Nude a Fantázii.📖 Deti sa dozvedeli ako rozvíjať svoju fantáziu prostredníctvom tanca.👯 Dievčatá z tanečného odboru SZUŠ nám zatancovali krátke ukážky z klasického tanca a folklóru. Vyskúšali sme si aké je to stáť na baletných piškótach. Vytvorili sme baletky z papiera, ktoré zdobia naše chodby. Prežili sme krásne, tanečné popoludnie♥️. 

 • CYKLOTURISTIKA na telesnej výchove

  Konečne sme sa znova stretli na telesnej výchove. A perfketné počasie sme využili s chalanmi z deviateho ročníka na ešte perfektnejšiu cyklotúru. Trasa Halič - Stará Halič - Tuhár - Políchno - Halič našim nôžkam aj plúcam dala zabrať, ale tých 25 km a dve hodiny v sedle stáli za to. Čoskoro si to zopakujeme inou trasou v okolí.

  Mgr. Zuzana Kresáneková

 • 🌍DEŇ ZEME v ŠKD🌳

  🌳Keď sa plastová fľaša do správneho koša hodí, cinkne šťastím, že sa v továrni do nového šatu zrodí. Poďakuje sa ti zem, rieka, oceán aj vtáci, že si všímavý k našej planéte, aj k ľudskej práci.🌍♥️

 • POĎTE DETI NA SLNIEČKO ☀️

  Poďte deti na slniečko, poďte deti von, sčervená vám bledé líčko, oddýchne si dom.....Aj žiaci 2.B triedy sa vybrali na slniečko do jarnej prírody. Tieto vychádzky predchádzali oslave „Dňa Zeme.“ Na zaujímavých vychádzkach sme sa venovali rozličným aktivitám, súvisiacim s pozorovaním prírody a zberom živých a neživých prírodnín, ktoré nám naša Zem ponúka. Nazbierali sme si ulity slimákov, mach, lístky kvetov, šišky, kamienky... Po jednej takejto vychádzke nás v triede čakalo veľké prekvapenie! Na stole v triede bolo „čosi zázračné“ ukryté pod „vánkom jari“ zelenkastej farby. Deti s veľkou zvedavosťou a očakávaním odhalili akýsi prístroj! Pomocou otázok zistili, že je to mikroskop. Pani učiteľka Gondová nám ho priniesla, aby sme zblízka mohli pozorovať nazbierané prírodniny. Pozorovali sme nielen vzorky machu, kvetov, listov, šišiek, ale i vzorky vlasu, kože, kriedy.... Deti boli nadšené z bádania a objavovania nových javov pod mikroskopom. Ďalšou aktivitou bolo modelovanie tela slimákov, farbenie ulít a zakomponovanie rôznofarebných slimákov do oázy machu, trávy, ihličia. Deň Zeme sme „oslávili“ maľovaním, lepením, strihaním. Vytvorili sme jarnú krajinku z prírodných, ale aj separovaných materiálov. Na záver sme si pozreli prezentáciu o zachovaní života a ochrane našej krásnej modrej planéty. Nezabudli sme pripomenúť dôležitosť ochrany fauny a flóry Zeme a tiež dôležitosť neustále pribúdajúceho odpadu.

  Mgr. Janka Chovanová, Mgr. Janka Gondová

strana:

Novinky

Kontakt

 • ZÁKLADNÁ ŠKOLA S MATERSKOU ŠKOLOU HANY PONICKEJ, DRUŽSTEVNÁ 11, HALIČ
  Družstevná č.11, 98511 Halič
 • 047/4392357 - Základná škola
  047/4392326 - Školská jedáleň

Fotogaléria