DENNÝ ŠPORTOVÝ TÁBOR V ZŠ s MŠ HALIČ.
Kúpalisko a florbal.
DENNÝ ŠPORTOVÝ TÁBOR V ZŠ s MŠ HALIČ.
Kúpalisko a florbal.
DENNÝ ŠPORTOVÝ TÁBOR V ZŠ s MŠ HALIČ.
Bedmintonové a stolnotenisové cvičenia a hry.
DENNÝ ŠPORTOVÝ TÁBOR v ZŠ s MŠ HALIČ
Gymnastické a atletické cvičenia a hry
Malí výtvarníci majú na našej škole možnosť realizovať sa vo výtvarnom odbore Súkromnej základnej umeleckej školy, ktorá má u nás svoje elokované pracovisko. Pod vedením Mgr. Izabely Najpaverovej pracujú žiaci vo veku od 6 až 15 rokov. O tom, že sa im darí, svedčí množstvo prác posielaných do rôznych súťaží nielen v rámci Slovenska ale aj do zahraničia. Presvedčte sa o tom sami a pozrite si ich tohtoročné práce v nasledujúcej fotogalérii.
Hľadáme zaujímavosti, atrakcie po celom Slovensku a v Európe. Chceli by sme cestovať po svete a spoznávať zaujímavé miesta a ľudí. Pritom možno ani nevieme, čo všetko sa nachádza v našej dedine alebo hneď v tej vedľajšej - tu hľa - "za kopcom". Kam by sme odporučili zahraničného turistu alebo nášho hosťa zo zahraničia, ktorý chce spoznať náš región - miesto kde žijete?
V rámci projektu "Otvorme si oči v Novohradskom podzámčí" dnes žiaci 3., 4., 8. a 9. ročníka navštívili 3 obce (z 13tich) a formou poznávacieho výletu sa zoznámili s históriou a súčastnosťou obcí Gregorova Vieska, Tomášovce, Vidiná. Všetky tri obce, vo vzájomnej spolupráci, pripravili pre našich žiakov fantastický deň plný zážitkov. Spoznali sme turistický klub v našom okolí, chovateľov holubov, leteckých modelárov, zanietených poľovníkov, správcov lesa, divadelných ochotníkov, vojnových veteránov, predstaviteľov cirkvi, včelárov, hrnčiarov i skvelých kuchárov, ktorí pre nás pripravili skvelé dobroty. Spoznali sme predovšetkým ľudí, ktorým nie je región, v ktorom žijú, ľahostajný. Spoznali sme miesta, kde sme ešte nikdy neboli. Miesta, ktoré voňali atmosférou histórie i jedinečnosťou súčasnosti. V Gregorovej Vieske sme sa dozvedeli o vrchu, kde sa stretávajú chotáre siedmych obcí, v Tomášovciach sme sa dostali na vežu kostola a videli staré zvony a vo Vidinej sme navštívili nádherný kaštieľ, ktorý by ste darmo hľadali v príručkách pre zahraničných turistov.
Ak bolo cieľom tohto projektu otvoriť oči ľuďom z nášho regiónu, tak si myslím, že tie detské očká sa dnes určite otvorili...
Na záver výrok deviataka: "Pani učiteľka, na takomto dobrom výlete sme ešte nikdy neboli....!" :-)
Mgr. Ľuboslav Galád
Pre žiakov 1.A, 1.B a 2.A triedy bol 21. jún 2018 zážitkovým dňom. Navštívili Múzeum hračiek v Modrom Kameni. Deti videli množstvo hračiek: staré , moderné, porcelánové, drevené, hračky z iných krajín, dokonca svetadielov. Páčila sa im aj expozícia rôznych bábkových divadiel, zaujímavé marionetky. Najväčším potešením bola výstava LEGA spojená s s hraním sa , vytváraní vlastných hradov, zámkov, lodí, áut.
25.6.2018 si žiaci 1.stupňa vyskúšali vedomosti a zručnosti z dopravnej výchovy na dopravnom ihrisku v Detve.
22.6.2018 na našej škole prebehol 1.ročník ŠKOLSKEJ ŠPORTIÁDY. Deň plný pohybu, športových disciplín, súťaživosti, zábavy a emócií. Žiaci 2.stupňa a špeciálnych tried si otestovali svoju pohybovú zdatnosť. V hode plnou loptou a vo výdrži v zhybe preveril silové schopnosti horných končatín a skok do diaľky z miesta silu dolných končatín. Rýchlosť a obratnosť "prevetrali" v člnkovom behu, kotúle dali zabrať rovnováhovej schopnosti a orientácii v priestore, sed - ľah otestoval silu brušného svlastva. Presnosť si tímy pretrénovali v hode na cieľ volejbalkou o stenu a streľbou na basketbalový kôš. Florbalová prekážková dráha a preskok cez švihadlo na čas dali taktiež zabrať nielen kondičke, ale aj koordinácii. Jednoducho "makalo" celé telo a každé telo. A čo bolo na tom celom najkrajšie ? Jednotlivé družstvá (s veľmi nápaditými názvami) tvorili žiaci poskladaní zo všetkých ročníkov. Neboli to triedne preteky, ale preteky podčiarknuté spoluprácou mladších so staršími. Víťazstvo potom chutilo sladšie.
Tešíme sa o rok na ďalšie športové výzvy.
Piatok 22.6.2018 patril teoretickej príprave k akcii Ochrana človeka a prírody. Pre žiakov si pani učiteľky a páni učitelia pripravili zaujímavé témy, ktoré im pútavou formou odprezentovali, dokonca si niektoré činnosti aj prakticky odskúšali. Je dôležité, aby sa žiaci oboznámili s rôznymi situáciami, ktoré by ich mohli ohroziť na zdraví a živote či už v škole, doma alebo v prírode. Ale čo je dôležitejšie, aby vedeli na takéto situácie správne reagovať. A presne to bolo cieľom tejto teoretickej prípravy. Žiaci sa ponorili do tém zdravotnej prípravy, dopravnej výchovy, povedali si aké sú zásady bezpečného správania sa v rôznych situáciách a v rôznych priestoroch, ako sa správať v krízových situáciách, ktoré ich postihnú v prírodnom prostredí. Aktivity v jednotlivých triedach zrazu prerušil hlasný varovný signál a hlas pána riaditeľa nariadil okamžitú evakuáciu školy z dôvodu vzniknutia požiaru v budove školy. Všetci sme sa organizovane presunuli únikovými východmi von. Samozrejme išlo len o cvičenie, KEBY NÁHODOU ... Veď treba byť vždy pripravení.
V dňoch 11.6.-15.6.2018 žiaci 4.A a 3.A triedy absolvovali pobyt v Babylonskej škole v prírode v prekrásnom prostredí Kremnických vrchov. Pod vedením triednych učiteliek a milých tvorivých lektorov žiaci spoznali nielen okolitú prírodu horskej chaty LIMBA, kde boli ubytovaní, ale si vyskúšali aj herecké umenie pri nacvičovaní divadelného predstavenia Alica v krajine zázrakov. Mnohí objavili v sebe skrytý herecký talent, čo pozdvihlo ich sebavedomie. Celé predstavenie žiaci úspešne odohrali pre svoje pani učiteľky vo štvrtok večer. O tom, že sa deťom takto prežitý týždeň páčil, svedčili slzičky pri rozlúčke s lektormi, ktorým patrí naše poďakovanie.
V našej škole podporujeme zdravé životné prostredie, o ktorom sme sa v teoretickej časti so žiakmi 5.B rozprávali na tému: ,,Ochrana životného prostredia!“ Cieľom je udržiavať zdravé, pekné a čisté životné prostredie. V praktickej časti sa žiaci zapojili do poriadkových úprav altánku a jeho okolia. Svojou usilovnou prácou a šikovnosťou pomohli k skrášleniu okolia našej školy. Je to pre naše dobro, ale aj dobro pre prírodu. Neuvážené zásahy do našej prírody sa odrážajú v našom okolí. Uvedomili sme si, že pánom na Zemi nie je človek, aj keď to sám o sebe tvrdí, ale príroda. Človek je len jej súčasťou! Nemôže bez nej existovať, no ona bez neho áno. Bola tu už niekoľko miliónov rokov pred príchodom ľudského pokolenia. Naučili sme sa vo vode plávať ako ryby, lietať vzduchom ako vtáky, teraz nám už len zostáva, naučiť sa na Zemi žiť ako ľudia. Naše životné prostredie ( aj okolie školy) by sme si mali chrániť a nie znečisťovať!
Sociálna pedagogička Mgr. Jana Chamuľová
29. marca klokanilo 67 000 žiakov na 1 453 školách. Na našej ZŠ súťažilo v medzinárodnej súťaži Matematický klokan 26 žiakov 1. - 6. ročníka. V riešení matematických úloh najlepšie uspela Alexandra Laššanová zo 6.A, ktorá získala Diplom ŠKOLSKÉHO ŠAMPIÓNA a Diplom úspešného riešiteľa.
Výborne vyriešili a Diplom úspešného riešiteľa získali:
v kategórii Klokanko 1: Jakub Budáč, Samuel Martinka, Sofia Martinková, Lenka Fajčíková, Viliam Marko, Nela Orlaiová, Mária Chromá
v kategórii Klokanko 2: Matúš Molnár
v kategórii Školák 6: Alexandra Laššanová
Gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.
Mgr. Emília Hrušková
Ku koncu školského roka sa žiaci 5., 7. a 8. ročníka vydali na výlet za unikátnou pamiatkou UNESCO na strednom Slovensku. Cestovali sme vlakom, čo sa žiakom veľmi páčilo. Cieľom bola malá dedinka Hronsek s budovou artikulárneho evanjelického kostolíka z 18. storočia. Kostol je postavený celý z dreva, bez klincov a bez veže. Žiaci sa zúčastnili prehliadky kostola a jeho okolia s 200-ročnými lipami. V Hronseku obdivovali aj barokový kaštieľ s parkom s vzácnymi stromami a Vodný hrad. Potom navštívili centrum Zvolena a plní zážitkov sa vrátili vlakom domov.
PhDr. Ľubica Marková, Mgr. Emília Hrušková
http://www.hronsek.sk/dreveny-artikularny-kostol-unesco.phtml?id3=68987
Powered by aSc EduPage