• SNEHUĽKOVO

• Kde sa vzal, tu sa vzal, v štvrtej triede zrazu stál...

Keďže zimička nám sniežik zatiaľ nedopriala, štvrtáci si snehuliacku atmosféru vytvorili v triede. Tvorili, riešili, súťažili. Radosť bola obrovská.

• Súťaže žiakov na 1. stupni

• Aj v tomto školskom roku sa u nás našlo mnoho bystrých žiakov, ktorí sa zapojili do veľkých celoslovenských súbojov vo viacerých súťažiach: VŠETKOVEDKO, YPSILON, PYTAGORIÁDA, MAKSÍK.  Veľmi sa tešíme z prekrásnych výsledkov a srdečne blahoželáme.

• Korčuliarsky výcvik - deň 3

• Dnešný deň bol tretím pokračovaním nášho korčuliarskeho výcviku. Každý jeden žiak urobil opäť veľký pokrok. Už teraz sa nevieme dočkať ďalšieho a zároveň posledného dňa na ľade, ktorý sa uskutoční o týždeň.

• Póla radí deťom

• Žiaci 1. stupňa sa s pánom policajtom kapitánom Pavlom Látkom a kamarátkou z pracovného zošita Pólou dozvedeli veľa zaujímavých informácií o práci polície.

• Pripomenuli sme si oslobodenie našej obce

• Dnešný deň - 23. január je pre našu obec veľmi významným dátumom. V roku 1945 to bol totiž deň, kedy v obci prebehli posledné oslobodzovacie boje druhej svetovej vojny a Halič bola definitívne oslobodená. Pamiatku tých, ktorí v bojoch padli sme si uctili pietnym aktom pri pamätníku postavenom pri soľnom úrade spolu s vedením obce.

• 💃VYSTÚPENIE NAŠICH ŽIAKOV TO SZUŠ NA TURISTICKOM PLESE v HALIČI🕺

• 💃VYSTÚPENIE NAŠICH ŽIAKOV TO NA TURISTICKOM PLESE v HALIČI🕺Pod taktovkou miestnych turistov z KST Sokol Halič sa v piatok 20. januára 2023 veľká sála kultúrneho domu v Haliči zmenila na plesovú sieň. Program plesu okrem tanečných vstupov Folklórneho súboru Ipeľ otvorili a spestrili aj vystúpenia žiakov našej školy navštevujúcich tanečný odbor SZUŠ. Ďakujeme za pozvanie, pohostenie a skvelú atmosféru.💃🕺

• ⛵PIRÁTSKY KARNEVAL v ŠKD 🎉

• V ŠKD bol karneval, bola zábava. Do tanca nám veselá, hudba zahrala. Prezlečení za pirátov a aj pirátky, tento deň nám v ŠKD bol veru prikrátky. 😉 Veselým karnevalom s pirátskou tematikou sme v piatok 20. januára 2023 odštartovali v ŠKD fašiangové obdobie. Parádne sme sa zabavili, zatancovali, zasúťažili a pochutnali na maškrtách, za ktoré Vám, milí rodičia, veľmi pekne ďakujeme❤️ Už teraz sa detičky môžu tešiť na fašiangové tvorivé dielničky, fašiangové zvyky a tradície v našej krásnej učebni - Slovenskej izbe, fašiangový sprievod školou v tradičných fašiangových maskách. Tešíme sa ❤️🎉🎊

• Korčuliarsky výcvik - deň 2

• Dnes sme po druhýkrát vykorčuľovali na ľadovú plochu zimného štadióna v Lučenci. Naši šikovní žiaci urobili opäť veľký pokrok a stávajú sa z nich super korčuliari.

• Korčuliarsky výcvik - deň 1

• Dnešným dňom sme na našej škole premiérovo začali s korčuliarskym výcvikom pre žiakov na 1. stupni. Prvý deň dopadol na výbornú. Čakajú nás ešte ďalšie tri, počas ktorých sa budeme ešte viac zdokonaľovať a zažívať veľa zábavy.

• Vyhodnotenie súťaže "O najkrajší vianočný pozdrav"

• Pred vianočnými prázdninami naša škola tradične zorganizovala súťaž "O najkrajší vianočný pozdrav" pre žiakov špeciálnych tried. Do súťaže sa okrem našej školy zapojilo sedem ŠZŠ a ZŠ so špeciálnymi triedami - ŠZŠ Lučenec, ZŠ L. Novomeského Lučenec, ŠZŠ Detva, ZŠ Lovinobaňa, ŠZŠ Fiľakovo, ŠZŠ Veľký Krtíš a ZŠ Lehnice. 120 vianočných pozdravov s láskou, precíznosťou a vkusom vyrobili žiaci, ktorí si vyžadujú špeciálnu starostlivosť s prihliadnutím na ich vekové a individuálne osobitosti. Vybrať tie najkrajšie a najoriginálnejšie bolo z takého veľkého množstva veľmi náročné. Každý jeden pozdrav bol výnimočný a vytvorený rukami mladého umelca. Žiakom a pedagógom za ich snahu, trpezlivosť a kreativitu uplatnenú v maliarskych a manuálnych aktivitách patrí veľké poďakovanie.

Vyhodnotenie:

I. Kategória:
            1. miesto: Olívia Berkyová (ŠZŠ Fiľakovo) a Veronika Kelemenová (ŠZŠ Lučenec)
            2. miesto: Marek Kováč (ZŠ Lovinobaňa) a Viliam Botoš (ŠZŠ Lučenec)
            3. miesto: Alex Zátrok (ZŠ Lehnice) a Ferko Oláh (ZŠ s MŠ Halič)

II. Kategória
            1. miesto: Viera Bartošová (ŠZŠ Veľký Krtíš) a Synthia Botošová (ZŠ L. Novomeského)
            2. miesto: Jozef Rác (ŠZŠ Detva)
            3. miesto: Matej Slávik (ŠZŠ Lučenec)

Pochvalné listy:
            Gabriel Oláh (ŠZŠ Fiľakovo), Skarleta Oračková, (ŠZŠ Veľký Krtíš), Melánia Peti Králiková (ŠZŠ Lučenec), Dávid Oláh (ZŠ Lovinobaňa), Kristína Igová (ŠZŠ Lučenec), Vivien Stojková (ŠZŠ Lučenec )